«گتسبی بزرگ» جوایز آکادمی فیلم استرالیا را جارو کرد

0
357

مراسم اهدای جوایز سالانه آکادمی هنرهای سینما و تلویزیون استرالیا به شب «گتسبی بزرگ» بدل شد.

 پنج‌شبنه 30 ژانویه بی‌شک شب باز لورمان کارگردان «گتسبی بزرگ» بود زیرا این کارگردان استرالیایی هم جایزه بهترین فیلم و هم بهترین کارگردانی را در کنار چهار جایزه دیگر از آکادمی فیلم استرالیا دریافت کرد.

لئوناردو دی کاپریو با بردن جایزه بهترین بازیگر مرد نقش اول، الیزابت دیبیکی با بردن جایزه زن نقش مکمل، جوئل ادگرتون با بردن جایز بهترین بازیگر مرد مکمل و نیز فیلمنامه اقتباسی فیلم، دیگر جوایز این جشنواره را دریافت کردند.

 The-Great-Gatsby-Movie-2013

«گتسبی بزرگ» موفق شد در این رقابت فیلم «موشک» ساخته کیم موردات را که در 12 رشته نامزد دریافت جایزه شده بود، ناکام بگذارد. این فیلم موفق شد جایزه بهترین فیلمنامه غیراقتباسی را دریافت کند.

جایزه بهترن بازیگر زن نیز هر چند اندکی مناقشه آمیز به نظر می رسید اما به رز بایرن برای حضور هفت دقیقه ای اش در یک بخش از فیلم «چرخش» اهدا شد.

در بخش تلویزیون جایزه بهترین سریال کوتاه به «بر فراز دریاچه» رسید که درامی شهری است و «حالا ردفرن» هم جایزه بهترین درام تلویزیونی را نصیب خود کرد و «لطفا دوستم داشته باش» جایزه بهترین کمدی تلویزیونی را برد.

به گزارش مهر به نقل از سیدنی هرالد تریبیون،جکی ویور در این مراسم جایزه یک عمر دستاورد هنری را دریافت کرد و جک تامسون، کلودیا کاروان، دیوید میچود و بردلی کوپر از این بازیگر 64 ساله تجلیل کردند و او در سخنانش گفت جورج کلونی بازیگری بوده که او از بازی با وی لذت برده است.

www.chud.com