کی اف سی در تهران، پس از یک روز فعالیت پلمب شد

0
165

نخستین شعبه رستوران آمریکایی کی‌اف‌سی که از شب دهم آبان در تهران به‌صورت رسمی کار خود را شروع کرده، دیروز پلمب شد.

این رستوران که در یکی از خیابان‌های نسبتاً خلوت غرب تهران قرار دارد، ساعتی قبل تابلویی را با عبارت «تا اطلاع ثانوی تعطیل می‌باشد»، روی درب ورودی خود نصب کرده است.

این تابلوی زرد رنگ پس از آن روی درب این رستوران آمریکایی نصب شده که فروشگاه مذکور، صبح دیروز از سوی نیروی انتظامی پلمب شد.

در برگه پلمب شعبه کی‌اف‌سی حلال تهران نوشته شده است: با توجه به اخطار ابلاغی مورخه ۱۱/۸/۹۴ و نامه اتحادیه به شماره ……، بدینوسیله این مکان پلمب می باشد و حفظ پلمب به عهده متصدی بوده و هرگونه محو یا شکستن آن برابر ماده ۵۴۳ قانون مجارات اسلامی موجب پیگرد و مجازات می گردد. معاونت نظارت بر اماکن عمومی ستاد اجرایی مواد ۲۷ و ۲۸ مجمع امور صنفی توزیعی و خدماتی تهران.

لازم به ذکر است در پی مخالفت با افتتاح نمایندگی فروشگاه زنجیره‌ای مک‌دونالد در ایران به فست‌فود آمریکایی کی‌اف‌سی مجوز داده شد تا در ایران شعبه داشته باشد و این فروشگاه نیز یکشنبه شب هفته جاری با انتشار یک بیانیه رسمی در غرب تهران آغاز به کار کرد.

این در حالیست که بسیاری معتقدند با توجه به محیط داخلی و دکور این رستوران که شبیه به پرچم آمریکا طراحی شده و این مرکز عرضه فست‌فود را از محیط اطراف متفاوت کرده، آغاز به کار آن می تواند زمینه‌ساز نفوذ فرهنگی آمریکا و خطرات بزرگی را برای کشور در پی داشته باشد.