کی‌روش: اگر من مشکل فوتبال کشورتان هستم، حاضرم ایران را ترک کنم

0
246

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران گفت: اگر فکر می‌کنید من تنها مشکل فوتبال ایران هستم آمادگی این را دارم که کشورتان را ترک کنم.

 کارلوس کی‌روش پس از برتری ۶ بر صفر ایران مقابل گوام در مسابقات فوتبال مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ و جام ملت‌های ۲۰۱۹ آسیا اظهار داشت: به تمام بازیکنان تیمم تبریک می‌گویم، آنهم به خاطر عملکرد خوب و کار خوبی که در زمین انجام دادند. از صمیم قلب از تک تک بازیکنان و هوادارانی که امروز به ورزشگاه آمدند، تشکر می‌کنم و قدردان حضور آنها هستم.

وی در ادامه افزود: مطمئنم هوادارانی که امروز به ورزشگاه آمدند، افسوس نخواهند خورد، چون فوتبال فوق‌العاده‌ای را شاهد بودند. همین‌طور به تیم ملی گوام خسته نباشید می‌گویم. گوامی‌ها تمرکز و خواسته بالایی را از خود نشان دادند، اما روز دشواری را پشت سرگذاشتند، چون تیم ما تنها یک مطلب را در ذهن خود داشت و آن هم پیروزی بود که با شور و اشتیاق و تمرکز بالا به آن دست پیدا کرد.

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان در پاسخ به این پرسش که «بازی با گوام اولین سه امتیاز ایران بود و بازیکنانی چون مهدی طارمی نخستین بازی ملی خود را انجام دادند. با این شرایط چقدر به تیم ملی برای صعود به جام جهانی امیدوار شدید؟»، گفت: اطمینان خاطر بالایی دارم که با برنامه‌ریزی که پیش رو داریم، بتوانیم برنامه‌های‌مان را اجرا کنیم. بازیکنان مستعدی داریم که می‌توانند عملکرد خوبی داشته باشند.

کی‌روش افزود: در عین حال زمان این است که ما بتوانیم از پیروزی که به دست آوردیم لذت ببریم و البته سریع ریکاوری کنیم، چون چهار پنج روز دیگر باید به مصاف هند برویم. با توجه به سه امتیازی که امروز به دست آوردیم که اولین سه امتیازمان بود، در مجموع چهار امتیازی شدیم. هنوز مسیر طولانی در مرحله مقدماتی جام جهانی پیش رو داریم.

وی خاطر نشان کرد: فکر می‌کنم در حال حاضر سؤال کلیدی این نیست که سرمربی تیم ملی چه کاری می‌تواند برای تیم انجام دهد، بلکه سؤال اصلی این است که شما چه کاری می‌توانید بکنید. وقتی از شما صحبت می‌کنم، منظورم افرادی است که مسئولیت دارند و می‌بایست به توسعه فوتبال و همچنین تحقق آرزوی ما برای صعود به جام جهانی کمک کنند. با تمام احترامی که برای سؤال شما قائلم، اما باز هم می‌گویم دیگر سؤال کلیدی این نیست که سرمربی تیم ملی چه کاری باید انجام بدهد، بلکه مسئله اصلی این است که «شما» چه کاری می‌توانید برای تیم ملی انجام دهید.

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان بار دیگر با تبریک پیروزی به بازیکنان تیمش عنوان کرد: کلمات خاصی را باید به بازیکنان باتجربه اختصاص داد که در تیم حضور داشتند و به بازیکنان جوان کمک و از آنها حمایت کردند. خسرو حیدری، پژمان منتظری، آندرانیک تیموریان، سیدجلال حسینی و امید ابراهیمی کار فوق‌العاده‌ای را انجام دادند و به تیم ملی برای رسیدن به جام جهانی کمک خواهند کرد. طبیعتاً باید تلاش کنیم در بازی‌های آینده بتوانیم نتایجی مطلوب کسب کنیم.

کی‌روش در پاسخ به سؤال خبرنگار تسنیم مبنی بر اینکه «پیروزی ایران مقابل گوام هواداران را با تیم ملی آشتی داد؟»، گفت: فکر نمی‌کنم صحبت آشتی بین تیم ملی و هواداران صحبت صحیحی باشد، چون همیشه احساس خوبی بین هواداران فوتبال و تیم ملی وجود داشته است. تنها دلیلش این است که از بازی قبلی با این دیدار فاصله زیادی بود و هواداران دل‌شان برای تیم ملی تنگ شده بود.

وی ادامه داد: بار دیگر تکرار می‌کنم که بیایید از نتیجه به دست آمده برای تیم ملی لذت ببریم. باز هم یک بار دیگر برای همیشه می‌گویم دیگر از من نپرسید برای تیم ملی چه کار کردم، چون این سؤال را باید از خودتان بپرسید. فکر می‌کنم در سه چهار سال گذشته هر باری که مسئولیت برعهده من و بازیکنانم بوده، دست‌مان را بلند کرده‌ایم و وظیفه خود را انجام داده‌ایم. پس از من نپرسید برای تیم ملی چه کار کردم، از خودتان بپرسید.

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان افزود: تجار موفقی در ایران و خارج از ایران حضور دارند و همچنین در خارج از ایران هم فعالیت‌های بزرگ و شرکت‌های بزرگی دارند. این افراد می‌توانند تیم ملی را حمایت کنند. پس از من نپرسید برای تیم ملی چه کار می‌کنم، بلکه از آنها بپرسید.

 به گزارش تسنیم ، کی‌روش تأکید کرد: با شرایطی که در حال حاضر در تیم ملی داریم، رو به جلو حرکت می‌کنیم و بیشترین تلاش‌مان را انجام می‌دهیم. حالا سؤال اینجاست که آیا ما می‌توانیم پیشرفت کنیم؟ که جوابش مثبت است. فقط باید حمایت‌های صحیح و مناسب را داشته باشیم.

وی در پاسخ به این پرسش که «تیم هند برای مردم فوتبالدوست ایران ناشناخته است. کادر فنی تیم ملی برای بازی با این تیم چه برنامه‌ای دارد؟»، گفت: شما تا زمانی که می‌خواهید در زمین حاکمیت داشته باشید و اقتدارتان را اثبات کنید، خواهید دانست که باید بازی‌های دشواری را انجام دهید.

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان خاطر نشان کرد: با وجود شرایطی که در هندوستان وجود دارد، همه تیم‌ها باید به این کشور سفر کنند. تیم ملی عمان در آنجا بازی کرده و همه با شرایط آن روبه‌رو خواهند شد. تنها کاری که ما باید بکنیم این است که بهتر و بهتر شده و از شرایط استفاده کنیم تا بتوانیم زهرمان را بریزیم و به نهایت احساس برسیم.

کی‌روش با اشاره به جوانگرایی تیم ملی عنوان کرد: بازیکنانی که در اختیار داریم، جوان هستند و تیم ملی در حال پوست‌اندازی و تجدید قواست. تمام این جوانان در تیم‌های خود مشغول کار کردن هستند و پتانسیل بالایی دارند، اما من نیز باید با آنها کار کنم، چرا که این جوان‌ها نیاز به تجربه دارند و باید فرصت بازی کردن داشته باشند.

وی افزود: از امروز تا مرحله دوم و مرحله‌ای که باید با تیم‌های قدرتمند آسیا یعنی قطر، کره جنوبی و ژاپن بازی کنیم، تنها امسال را داریم که این فرصت را به جوانان بدهیم. تمام گزینه‌ها دست شماست و اکنون باید تصمیم‌گیری شود. باید متوجه باشید که جام جهانی بزرگترین و مهمترین رویداد جهانی است. با تمام احترامی که برای رویدادهای جهانی دارم، اما جام جهانی فوتبال بزرگترین رویدادی است که در آن تیم‌ها شرکت می‌کنند.

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان ادامه داد: تقریباً ۲۴۰ کشور سعی می‌کنند که در جام جهانی حضور داشته باشند، ولی تنها ۳۲ کشور این افتخار را به دست می‌آورند. اگر فکر می‌کنید جام جهانی قدم زدن در پارک، لذت بردن از دیزنی‌لند یا شهربازی است، اشتباه می‌کنید.

کی‌روش تصریح کرد: سه مطلب را هیچ‌گاه نمی‌توانیم از دست بدهیم، اول زمان است، دوم کلامی است که جاری می‌شود و سوم کلامی است که دیگر نمی‌توانید آن را بازگردانید، اما مهمترین مسئله زمان است که هیچ‌گاه باز نمی‌گردد. شاید دوست داشته باشید حرف بزنم، اما برخی‌ها ناراحت می‌شوند و به آنها برمی‌خورد.

وی با اشاره به بازیکنان سربازی که نمی‌توانند در تیم ملی بازی کنند، گفت: دو سال با بختیار رحمانی و بازیکنانی مانند او کار کردیم، اما در نهایت آنها را از دست دادیم. تا چند ماه دیگر ممکن است سردار آزمون و مهدی ترابی را به خاطر این مشکلات از دست بدهیم، اما در نظر داشته باشید جام جهانی یا بازی با هند همین فردا است و دیگر آمادگی آن را ندارم که اعتبارم را برای «هیچ» از دست بدهم. من عاشق این تیم، هواداران و مردم ایران هستم. من توقع کمی دارم که باید کارهای‌مان را انجام دهیم و برنامه‌های‌مان را تنظیم کنیم تا شاهد حضور تیم ملی در جام جهانی باشیم.

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان خاطر نشان کرد: فکر می‌کنم یکی از بزرگترین آرزوهای ۷۵ میلیون ایرانی این است که تیم ملی فوتبال کشورشان بار دیگر در جام جهانی حضور داشته باشند.

کی‌روش گفت: یکبار برای همیشه می‌گویم اگر شما یا هر کس دیگری در حال حاضر فکر می‌کنید که بنده تنها مشکل فوتبال ایران هستم آمادگی این را دارم که ایران را ترک کنم، چون دیگر احتیاجی ندارم بیشتر از این زمانم را هدر بدهم.