کی‌روش؛ بازی تمام شد؛ آن‌ها بردند

0
129

کارلوس کی روش، سرمربی تیم ملی ایران، در متنی که در صفحه فیس بوکش منتشر کرد، از دلایلش برای استعفا از هدایت این تیم نوشت.
کی روش که ماه گذشته و پیش از دیدارهای اخیر مقابل هند و عمان، نامه استعفایش را به فدراسیون داده بود، در متنی که اکنون در فیس بوک منتشر کرد، جدایی اش از تیم ملی را اجتناب ناپذیر دانست.

به گزارش ورزش سه؛ در این نامه آمده است:” دوستان عزیزم، همان طور که همه شما می‌دانید، نامه استعفای من از تیم ملی ایران روز ۱۴ فوریه به فدراسیون داده شد. این کار اجتناب ناپذیر بود.

دلایل استعفا را همه می‌دانند و تنها به شرایط کار در تیم ملی مربوط است. این شرایط، قول‌هایی که دائما زیر پا گذاشته می‌شد، عدم حمایت از بازیکنان ما، نبود امکانات و نبود روحیه جاه طلبی در فدراسیون برای رسیدن به جام جهانی ۲۰۱۸٫

چیزی تغییر نکرده است. من تصمیم گرفتم تا این نامه را برای شما بنویسم تا شما از شرایط مطلع شوید. تاکید می‌کنم: چیزی تغییر نکرده است. اتفاقاتی که در چند ساعت اخیر رخ داد، مانند همیشه، از سوی همان کسانی است که می‌خواهند این توهم را ایجاد کنند که نگرانی ما بی‌مورد است. اما واقعیت این است که ۱۵۰ روز پیش از اینکه ایران بازی‌های برای رسیدن به روسیه ۲۰۱۸ را آغاز کند، در دیداری خانگی که می‌تواند مقابل قطر یا عراق باشد، ما همچنان در حال بحث و مجادله در مورد امکانات و شرایط تیم ملی هستیم.

دوستان عزیرم

تنها اطلاعات غلط و اشتباه می‌تواند از نادیده گرفتن بدتر باشد. اطلاعات غلط و اشتباه افراد را مغرور و مسئولیت ناپذیر می‌کند. اما در این مورد، تنها اطلاعات غلط و اشتباه داده می‌شود. ما با افرادی روبرو هستیم که فکر می‌کنند و معتقدند که بقیه احمق هستند. آنها فکر می‌کنند که فقط خودشان عقل دارند. اما ما احمق نیستیم. بازیکنان ما احمق نیستند. و هواداران فوتبال ایران هم احمق نیستند.

این چیز جدیدی برای ما نیست. اگر چنین افرادی را در راس کار قرار دهید، خودشان را همه کاره می‌دانند. آنها سعی می‌کنند تا بقیه را احمق فرض کنند؛ با دادن قول‌های دروغ و اطلاعات غلط. البته این مسئله جدیدی برای ما نیست.

شاید آنها نمی‌توانند تشخیص بدهند که ما چه چیزهایی را می‌فهمیم. آنها نمی‌دانند که ما می‌دانیم آنها افرادی حسود با رفتاری دشمنانه و ناامید کننده هستند. آنها نمی‌دانند که ما آماده‌ایم آنها را ببخشیم و در عین حال، آماده‌ایم تا آنها را فراموش کنیم؛ بنابراین این زمان را دارند تا تصمیم بگیرند.

دوستان عزیزم

در این چند روز آخر در این کشور زیبا، از اینکه در شرایط مساعد قرار نداریم، عمیقا ناراحتم اما دانستن این مسئله چیزی را برای تیم ملی تغییر نمی‌دهد. کاری برای آینده تیم ملی ایران انجام نمی‌شود. و به آنهایی که تلاش می‌کنند تا با دادن اطلاعات غلط، هواداران را گول بزنند، توصیه می‌کنم، داستان ملا نصرالدین که می‌خواست سقف خانه‌اش را دوباره بسازد را بخوانند.

گذشته معمار آینده است. اما آنها را نمی‌توان به طور همزمان زندگی کرد. اکنون زمان آن است که بین ایستایی و خلاقیت، سکون یا ماجراجویی، بهانه یا موفقیت، یکی را انتخاب کنیم.

به امید آینده

کارلوس کی‌روش

……………………………

کی‌روش: بازی تمام شد، آن‌ها بردند/ وقتش رسیده همه بیدار شوند
کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی پس از جلسه با علی کفاشیان گفت: «جلسه خوبی برگزار شد که درمورد مسائل تیم ملی، من و آینده بود. تنها ۱۵۰ روز با اولین بازی مرحله انتخابی جام جهانی وقت داریم و فکر می‌کنم زمان آن است که همه بیدار شوند.»

کی‌روش درباره خواسته مردم برای ماندنش گفت: «من هم عاشق مردم ایران هستم. در این شکی نیست. شنبه جلسه دیگری داریم و باید ببینیم چه می شود.»

کی‌روش درباره خداحافظی افشین پیروانی و اینکه آیا امیدوار است در جلسه شنبه شرایط تغییر کند گفت: «نمی خواهم درباره این مسئله صحبت کنم. به زودی مصاحبه‌ای از من منتشر می‌شود که در آن درباره مسائل مختلف صحبت کرده‌ام. دیگر بازی تمام شده و آن‌ها برنده این بازی شده‌اند.»