کیهان: جمهوری اسلامی باید به اسرائیل حمله نظامی کند

0
23

اقدام قدرتمندانه جمهوری اسلامی در واکنش به ترور محسن فخری‌زاده و بقیه اقدامات جنایتکارانه‌ای که در ده سال اخیر از سوی اسرائیل علیه جمهوری اسلامی صورت گرفته است، می‌تواند وضعیت کنونی منطقه را به ضرر آمریکا، اسرائیل و وابستگان عرب این دو تغییر دهد.

اگر جمهوری اسلامی ضربه‌ای زمین‌گیرکننده به اسرائیل بزند معنای آن این است که پایگاه‌های آمریکا در منطقه هیچ امنیتی ندارند. چرا که وقتی به اسرائیل حمله شود به این معناست که به بزرگ‌ترین پایگاه آمریکا در منطقه حمله شده و از آن پس امنیت ناوگان پنجم در بحرین و پایگاه‌های آمریکا در امارات و… معنا و مفهومی نخواهد داشت؛ بنابراین اقدام قاطع جمهوری اسلامی، وضع حوزه عربی مرتبط با آمریکا و اسرائیل را نیز به هم خواهد ریخت.

الان سخن این است که اسرائیل در چهار جنگ (۱۹۴۸ تا ۱۹۷۳) بر اعراب مسلط شده و برتری قدرت خود را به اثبات رسانده است. وقتی جمهوری اسلامی به اسرائیل ضربه اساسی بزند، معنایش اثبات دوباره جمهوری اسلامی به عنوان «قدرت برتر» در منطقه است. آنگاه تفوق جمهوری اسلامی بر کل سیستم امنیتی- نظامی منطقه مورد پذیرش- ولو غیر اعلامی- دشمنان آن، قرار می‌گیرد.

از سوی دیگر حمله قدرتمند نظامی جمهوری اسلامی به اسرائیل، موج قدرتمندی را در جهان اسلام و حوزه عربی به راه می‌اندازد و آن‌قدر قدرتمند خواهد بود که نه آمریکا و نه دولت‌های عربی قادر به مهار نخواهند بود. همه می‌دانند و خود اسرائیلی‌ها و دولت‌های عربی هم اعلام کرده‌اند که دست‌کم ۸۵ درصد مردم عرب، از توافقات اخیر امارات، بحرین و سودان با اسرائیل، خشمگین هستند و آن را «خیانت» تلقی می‌کنند.

حال در این وانفسا که اقدام رژیم‌های وابسته عرب به برقراری رسمی و آشکار رابطه با اسرائیل، مردم عرب را به شدت ناراحت کرده است، اقدام قاطع جمهوری اسلامی جمعیت‌های عرب را به خیابان می‌کشاند و سبب تغییرات مهمی در سطح دولت‌های منطقه می‌شود.

کیهان در سرمقاله خود اینچنین نوشت:این راز نگرانی شدید آمریکایی‌ها، اسرائیلی‌ها و وابستگان عرب آنان در منطقه و رفتار‌های متناقض و توأم با ضعف آنان در پرونده ترور فخری‌زاده است.