«کیت بلانش» بهترین بازیگر سال هالیوود از نگاه جشنواره سانتاباربارا

0
291

جشنواره فیلم «سانتاباربارا» از «کیت بلانش»، بازیگر سرشناس هالیوودی با اعطای جایزه بهترین بازیگر سال تقدیر می‌کند.

 «کیت بلانش» که با نقش‌آفرینی در فیلم «یاسمن آبی» ساخته «وودی آلن» تحسین همگان را برانگیخته و یکی از شانس‌های اصلی اسکار ۲۰۱۴ مطرح شده است، از جشنواره بین‌المللی فیلم «سانتاباربارا» جایزه بهترین بازیگر سال دریافت می‌کند.

«بلانش» قرار است جایزه بهترین نقش‌آفرینی سال را روز اول فوریه و در جریان برگزاری بیست‌ونهمین دوره جشنواره فیلم «سانتاباربارا» دریافت کند که از تاریخ سی‌ام ژانویه تا نهم فوریه برگزار خواهد شد.

«راجر درلینگ»، رییس اجرایی جشنواره «سانتابارابارا» در این‌باره گفت: «کیت بلانش» در اولین تجربه همکاری خود با «وودی آلن» بهترین بازی دوران بازیگری خود را تا به امروز ارائه داده و ما از این که ‌می‌توانیم از دستاورد او تقدیر کنیم بسیار خوشحالیم.

بلانش ۴۴ ساله تا کنون پنج‌بار نامزد جایزه اسکار شده است و جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل زن را ۹ سال پیش (۲۰۰۴) برای ایفای نقش در فیلم «هوانورد» ساخته «مارتین اسکورسیزی» به دست آورد.

وی همچنین برای نقش‌آفرینی در فیلم‌های «الیزابت»(۱۹۹۸)، «عصر طلایی»(۲۰۰۷)، «یادداشت‌هایی بر یک رسوایی» (۲۰۰۶) و «من آنجا نیستم» در نقش «باب دایلون» نامزد کسب جایزه اسکار بهترین بازیگری شده است.

«بلانش» به عنوان یکی از برترین بازیگران زن سینمایی آمریکا تا کنون نقش‌های دشواری را نیز ایفا کرده است که از آن جمله می‌توان به نقش‌آفرینی او در فیلم «مورد عجیب بنجامین باتن» اشاره کرد که در آن در نقش یک زن از جوانی تا سالخوردگی درخشید.

بلانش در فیلم «یاسمن آبی» در نقش زنی ثروتمند ایفای نقش می‌کند که همسرش (الک بالدوین) و همچنین ثروتش را از دست می‌دهد؛ نقشی که وی برای ایفای آن جایزه دستاورد سینمایی را از جشنواره فیلم نیویورک دریافت کرد و به احتمال فراوان ششمین نامزدی اسکار را برای او به ارمغان خواهد آورد.

با توجه به این که «بلانش» هم اکنون شانس اصلی اسکار محسوب می‌شود می‌تواند خود را به جمع ۱۹ بازیگر زن تاریخ اضافه کند که بیش از یک جایزه اسکار کسب کرده‌اند.

به گزارش سینما خبر، جشنواره فیلم «سانتاباربارا» بخش تجلیل از درخشان‌ترین نقش‌آفرینی سال را در سال ۲۰۰۴ بنا نهاد که از دریافت‌کنندگان پیشین این جایزه می‌توان به «چارلیز ترون»، «کیت وینسلت»، «هیث لجر»، «هلن میرن»، «آنجلینا جولی»، «پنه‌لوپه کروز»، «کالین فرث»، «جیمز فرانکو»، «ویولا دیویس» و «جنیفر لاورنس» اشاره کرد که از میان آنها پنج نفر پس از کسب جایزه از جشنواره «سانتابارابارا» موفق به کسب جایزه اسکار نیز شدند.