کیت بلانشت بالاترین افتخار بنیاد فیلم بریتانیا را دریافت کرد

0
240

فیلم «شوالیه» جایزه برتر جشنواره فیلم لندن را دریافت کرد و از کیت بلانشت با اهدای جایزه دوستی بنیاد فیلم بریتانیا تقدیر شد.

فیلم درام «شوالیه» به کارگردانی آتنا راشل‌تسانگاری با به تصویر کشیدن تقابل مردها روی قایقی در دریای اژه جایزه برتر جشنواره فیلم لندن را از آن خود کرد. پاول پاولیکوسکی رئیس هیات داوران جشنواره که خودش سال گذشته با فیلم «آیدا» جایزه اسکار بهترین فیلم خارجی را از آن خود کرده است، درباره این فیلم گفت : «شوالیه پژوهشی بر ناسازگاری مردها از دریچه نگاه یک فیلمساز شجاع و اصیل است.»

سال گذشته «لویاتان» به کارگردانی آندری زایاگینتسف جایزه برتر جشنواره فیلم لندن را از آن خود کرده بود.

در این مراسم جایزه دوستی که بالاترین افتخار بنیاد فیلم بریتانیا محسوب می‌شود، به دست ایان مک‌کلن بازیگر فیلم «ارباب حلقه‌ها» به کیت بلانشت بازیگر استرالیایی سینمای هالیوود اهدا شد.

در همین شب رابرت ایگرز با فیلم «جادوگر» جایزه ساترلند جشنواره فیلم لندن را به برای نخستین فیلم بلند خود دریافت کرد. دزیره اخوان رئیس هیات داوران این جایزه «جادوگر» را اینگونه توصیف کرد : «فیلمی ترسناک که در هر صحنه این ژانر را از نو خلق می‌کند و لحظه‌های شوکه‌کننده آن همزمان احساس همدلی و وحشت را برمی‌انگیزد.»

«شرپا» به کارگردانی جنیفر پیدوم درباره زندگی یک جامعه انسانی که همیشه با کوه اورست در ارتباط هستند، جایزه بهترین فیلم مستند جشنواره را دریافت کرد.

این مراسم شب شنبه با حضور چهره‌هایی چون کاتلین کندی، جو رایت و مارتین فریمن برگزار شد. جشنواره فیلم لندن یکشنبه با نخستین نمایش فیلم «استیو جابز» در اروپا به کار خود پایان خواهد داد.

http://www.hollywoodreporter.com/news/cate-blanchett-esteban-cortazar-832489