کویت ورود شهروندان ایران و ۶ کشور دیگر را ممنوع کرد

0
120

مرکز ارتباطات دولتی کویت روز پنج‌شنبه ۳۰ ژوئیه ۲۰۲۰ در راستای اقدامات پشگیرانه مرتبط با کرونا، ورود شهروندان ایران و ۶ کشور دیگر به خاک خود را ممنوع اعلام کرد.

در اطلاعیه‌ای که مرکز ارتباطات دولتی کویت در صفحه توئیتر خود منتشر کرد، آمده: «به شهروندان و افراد مقیم اجازه ورود و خروج به و از کشور داده می‌شود، به استثنای افراد مقیم که از کشورهای بنگلادش، فیلیپین، هند، سری‌لانکا، پاکستان، ایران و نپال راهی کویت می‌شوند.»

اداره‌کل هوانوردی تجاری در کویت هم اعلام کرد شرکت‌های هواپیمایی که در فرودگاه بین‌المللی این کشور فعالیت دارند، کار خود را از اول آگوست ۲۰۲۰ از سر می‌گیرند.

این اداره از همه مسافران درخواست کرد اقدامات و دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کرده تا در زمینه ورود و خرج از فرودگاه این کشور دچار مشکل نشوند.

العربیه گزارش داد؛ براساس آخری آمار ارائه شده در وبگاه worldometers.info تا ساعات پایانی روز پنج‌شنبه ۳۰ ژوئیه ۳۰۱ هزار و ۵۳۰ نفر در ایران به کرونا مبتلا شده و ۱۶ هزار و ۵۶۹ نفر نیز در این کشور به دلیل ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده‌اند. در همین زمان تعداد مبتلایان در کویت ۶۶ هزار و ۵۲۹ و تعداد قربانیان ۴۴۵ نفر اعلام شد.