«کودکان بلوط» از جشنواره مجارستانی جایزه گرفت

0
205

«کودکان بلوط» برنده جایزه ویژه انیمیشن از جشنواره بین المللی فیلم «مدیا وِیو» مجارستان ٢٠١٧ شد.

 انیمیشن «کودکان بلوط» به کارگردانی سعادت رحیم زاده برنده جایزه ویژه انیمیشن از بیست و هفتمین جشنواره بین المللی فیلم «مدیا وِیو» مجارستان- ٢٠١٧ شد.

«کودکان بلوط» یک انیمیشن مستند است که به روایتی شاد و رنگین از زندگی، آداب، رسوم، جغرافیا، پوشش، لباس، موسیقی، مراسم عروسی و… کهن مردمان کرد در ایران می پردازد.

تولید «کودکان بلوط» به سفارش مرکز پویانمایی صبا و در استودیوی کیژان فیلم، با تکنیک رنگ روغن روی شیشه و به شکل دستی و فریم به فریم زیر دوربین به مدت یک سال اجرا شده است.

جشنواره بین المللی فیلم «مدیا وِیو» فیلم‌های بلند، نیمه بلند و کوتاه در بخش‌های انیمیشن، مستند، تجربی و موزیک ویدیو را شامل می‌شود.

این جشنواره با هدف تبادل فرهنگی در اروپا، آسیای میانه و شمال آفریقا برگزار می‌شود تا جریان‌های مختلف فرهنگی در این بخش‌ها را به نمایش بگذارد.

جشنواره بین المللی فیلم «مدیا وِیو» بر توسعه فنی در تولید و توزیع فیلم‌ها تمرکز دارد و این کار را از طریق برگزاری کنفرانس‌ها، نمایش آثار و نمایشگاه‌هایی انجام می‌دهد. این جشنواره به دنبال این است که نشان دهد صنعت فیلم چگونه در رسانه‌های جدید ظهور پیدا می‌کنند و البته فن‌آوری‌های جدید باعث از بین رفتن فرهنگ سینما رفتن شده است.

به گزارش مهر؛ عوامل تولید «کودکان بلوط» عبارتند از نویسنده و کارگردان: سعادت رحیم زاده، دستیار کارگردان: سارا رحیم زاده، طراحی ویژوال، کاراکتر، فضا و لی آوت: سعادت رحیم زاده، طراحی استوری برد: سارا رحیم زاده، طراحی کلید: سعید فرهنگی، سعادت رحیم زاده، طراحی میانی: سعید فرهنگی، فرسام سنگیانی، اجرای رنگ ونقاشی: ندا نورانی، تیما ایلدار فرد، پارمیس احمدیه، مونا باقری و سارا رحیم زاده، فیلمبردار: سارا رحیم زاده، طراحی تجهیزات و نور: رضا تیموری، کامپوزیت و تدوین: حمید فنایی، صدابردار: محمدرضا مینا پور، صدا گذاری و میکس: زهره علی اکبری، محمدضا مینا پور، موسیقی: اقتباسی، مدیر تولید: سارا رحیم زاده، مجری طرح: سعادت رحیم زاده و کیژان فیلم و تهیه شده در مرکز پویانمایی صبا.