کوثری سردار معروف سپاه نامزد انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس شد

0
98

محمداسماعیل کوثری نماینده پیشین تهران در مجلس برای انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس یازدهم برای حوزه انتخابیه تهران ثبت‌نام کرد.

به این ترتیب رقابت برای کسب یک کرسی باقی مانده نمایندگی تهران در مجلس نیز جدی تر می شود. 

تاکنون در انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس، سه نامزد مدعی در تهران حضور دارند. حمید رسایی و سردار محمد اسماعیل کوثری از اصولگرایان، در میان اصلاح طلبان نیز علیرضا محجوب نماینده پیشین ادوار مجلس ثبت نام کرده است.

توضیح سخنگوی سپاه درباره نامزدی کوثری

نامزدی کوثری با توجه به سمت او در سپاه پاسداران مورد توجه قرار گرفت و  روز گذشته سخنگوی سپاه پاسداران گفت: “آقای کوثری که تا پیش از این در مسئولیت مشاور فرمانده‌کل سپاه مشغول به خدمت بود، مدتی قبل برای شرکت در انتخابات از این مسئولیت استعفا داده است و فرمانده محترم کل سپاه نیز با استعفای ایشان موافقت کرده است.”

سردار رمضان شریف با تأکید بر اینکه سپاه به هیچ وجه در دسته‌بندی‌های سیاسی و امور انتخابات دخالتی نمی‌کند، گفت: «هر کس از پرسنل و فرماندهان سپاه بخواهند در انتخابات شرکت کنند، می‌بایست از مسئولیت خود استعفا دهند و روند قانونی را طی کنند که این مسئله در مورد آقای کوثری نیز صورت گرفته است و در زمان حاضر ایشان مشاور فرمانده‌کل سپاه نیستند.»

او همچنین از رسانه‌ها خواست در اخبار خود از عنوان سابق آقای کوثری (مشاور فرمانده سپاه) استفاده نکنند.

محمد کوثری پیش از این در دوره‌های نهم و دهم مجلس شورای اسلامی نیز نمایندگی مردم تهران را به‌عهده داشته است.

کوثری از مدافعان نامزدی نظامیان در انتخابات های مختلف است و سال گذشته اظهارات او در این رابطه بسیار بحث برانگیز شد.

به کزارش خبرگزاری وابسته به صدا و سیما؛ انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس همزمان با انتخابات ریاست جمهوری در ۲۸ خرداد امسال برگزار خواهد شد.