کنگره آمریکا قانون محاصره جمهوری اسلامی و منع کاهش تحریم‌ها را تصویب کرد

0
48

جمهوری‌خواهان در مجلس نمایندگان آمریکا به دنبال ایجاد شرطی هستند که به موجب آن وزارت خزانه‌داری ایالات متحده موظف می‌شود فورا درباره لغو هر گونه تحریم‌های اعمال شده علیه کشورهای حامی تروریسم به کنگره این کشور اطلاع‌رسانی کند.

در همین راستا نمایندگان جمهوری‌خواه در کنگره آمریکا موفق شدند به پیش‌نویس قانون بودجه سالیانه دفاع ملی تدابیری پیشگیرانه اضافه کنند که دولت جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده را از دادن اموال به جمهوری اسلامی منع و آن را ملزم می‌کند درباره هر گونه امتیازدهی به ایران و کاهش تحریم‌های اقتصادی اعمال شده علیه جمهوری اسلامی به کنگره اطلاع‌رسانی کند.

کمیته جمهوری‌خواهان (RSC) که بزرگ‌ترین تجمع حزبی حزب جمهوری‌خواه در کنگره است، طرح مقابله با جمهوری اسلامی را در راستای قانون دفاع ملی برای سال ۲۰۲۲ که طی این هفته در مجلس نمایندگان از تصویب گذراند، گنجانده است.

العربیه نوشت؛ جمهوری‌خواهان قانون دفاع ملی را برای محاصره جمهوری اسلامی به کار گرفته تا از هر گونه امتیازدهی دولت بایدن به جمهوری اسلامی به عنوان بخشی از مذاکرات هسته‌ای که با هدف ایجاد نسخه‌ای تعدیل شده از توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ انجام می‌شود، پرده برداشته شود.

در شرایط کنونی که دولت آمریکا ملزم نیست به کنگره در این‌باره اخطار دهد، تلاش‌های جمهوری‌خواهان می‌رود تا از هر گونه مخالفت دولت بایدن با اطلاع‌رسانی به کنگره درباره مذاکرات احتمالی با جمهوری اسلامی و امتیازدهی‌ به جمهوری اسلامی پیشگیری کند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید