کمپین تقاضای پایان دادن به اعتصاب غذای ۱۰ درویش زندانی

0
120

به دنبال واکنش‌ دراویش گنابادی از سراسر ایران و خارج از کشور و طرح درخواست‌های دراویش در شبکه‌های اجتماعی (فیسبوک و توییتر و …)، ایمیل، پیغام‌های خصوصی و تماس‌ها تلفنی و اعلام نگرانی روز افزون نسبت به وضعیت جسمی ۱۰ درویش زندانی در اعتصاب غذا، دراویش گنابادی کمپینی برای درخواست از دراویش زندانی برای پایان دادن به اعتصاب غذای اعتراضی خود ایجاد کرده اند که از این آدرس در دسترس می‌باشد. پیام این کمیپن به شرح زیر می‌باشد:

قوت جبریل از مطبخ نبود
بود از الطاف آن رب ودود 

نگرانی از وضعیت جسمانی برادران دربندمان ما را بر آن داشت تا کمپین تقاضای پایان دادن به اعتصاب غذای دراویش زندانی را شکل دهیم. گرچه هنوز هیچ کدام از خواسته‌ها و مطالبات قانونیمان تحقق نیافته و حتی عوامل انتظامی اجتماع مسالمت آمیز ما در حمایت از خانواده زندانیان را به ضرب باتوم و گاز اشک آور و بازداشت زنان و کودکان پاسخ دادند اما از آنجا که ما اهل صلح و دوستی هستیم و جان دراویش زندانی به جان ما بسته است و همواره برای سلامتی آنها دست به دعا و نیایش بر می‌داریم، وعده‌های مسئوولین در روز ۱۷ اسفند ماه مقابل دادستانی تهران مبنی بر رفع مشکلات موجود را حمل بر صحت نموده و با پیوستن به این کمپین جهانی از برادرنمان می‌خواهیم که به اعتصاب غذای خود پایان دهند و با آنها و اعضای محترم خانواده یشان عهد می‌بندیم در صورتی که خواسته‌های حداقلی آنها محقق نشد بار دیگر می‌آئیم و با حضور گسترده و به طرق مقتضی پیگیر مطالبات آنان خواهیم بود.

اگر یک نیمه گرد آید سپاه مشرق و مغرب
ز دیگر نیمه بس باشد تن تنهای درویشان

نام نویسی در کمپین درخواست برای پایان دادن به اعتصاب غذای دراویش

سایت مجذوبان نور نیز در نامه ای خطاب به دراویش زندانی از آنان درخواست می‌کند که به اعتصاب غذای خود پایان دهند. در قسمتی از این نامه آمده: «به اعتصاب غذایتان پایان بدهید زیرا نشان دادید که این جماعت قانون شکن چندان به دنیا چسبیده‌اند که اولین اصول بشریت را که وفای به عهد باشد، به راحتی آب خوردن زیر پا می‌گذارند. باشد که این آب، راه گلوشان را ببندد که نمرود را پشه‌ای از میان برداشت.» متن کامل این نامه را می‌توانید در زیر مطالعه کنید:

هو
۱۲۱

روزی دو باغ طاغیان گر سبز بینی غم مخور            چون اصل‌های بیخشان از راه پنهان بشکنم

برادران زندانی

برکسی پوشیده نیست که شما خواستار اجرای قانون هستید اما قانون در دست قانون شکنان افتاده است. هر چند درخت خوب و مفید است اما بدگوهران فهمیده‌اند می‌توان با آن چماق و دار درست کرد. فهمیده‌اند قانون خوب است اما آن را ابزار سرکوب کرده‌اند. در چنین اوضاع آشفته‌ای هر چه فریاد قانون خواهان بلند‌تر باشد نشان از سنگین‌تر شدن گوش قانون شکنان دارد. فریاد شما و ما – به آنان که باید – نشان داد که این قافله ترکستان رو که خود را زائران کعبه پنداشته‌اند، چطور به بریدن رگ حیات خویش مشغولند و نمی‌دانند. ما از شما می‌خواهیم به اعتصاب غذایتان پایان بدهید زیرا فریاد رسای شما ممکن است به گوش این جماعت ناشنوا نرسیده باشد اما آنان که مشتاق شنیدن صدای برادری و برابری بشر هستند، به گوش جان آواز خوشایند شما را شنیده‌اند.

به اعتصاب غذایتان پایان بدهید زیرا نشان دادید که این جماعت قانون شکن چندان به دنیا چسبیده‌اند که اولین اصول بشریت را که وفای به عهد باشد، به راحتی آب خوردن زیر پا می‌گذارند. باشد که این آب، راه گلوشان را ببندد که نمرود را پشه‌ای از میان برداشت.

از شمس تبریزی اگر باده رسد مستم کند           من لاابالی وار خود استون کیوان بشکنم

مطلب قبلیفیلمبرداری «سریع و خشمگین ۷» به ابوظبی رسید
مطلب بعدیشکایت ۲۸ درویش زن آسیب دیده در سرکوب تجمع مقابل دادستانی
پوریا نژادویسی
فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد برنامه برنامه سازی تلویزیون از دانشکده صدا و سیما. کارمند سابق معاونت سیاسی سازمان صدا و سیما ( اداره کلّ اخبار و اطلاعات ) تهیه کننده و کارگردان برنامه‌هایی‌ چون : دختران فراری پارک ملت- مجموعه عاشوراییان- ماجرای ورود گوشت‌های آلوده به کشور- هویت- رنگ و نقش- سیمای خانواده؛ قسمت خانواده و جوان- سازنده اولین فیلم آموزشی در خصوص نحوه چگونگی‌ رأی گیری برای ستاد انتخابات وزارت کشور- فیلم مستند دیدار سفیر کشور ژاپن در ایران از شهر همدان- مجری و خبرنگار مراکز ؛ تهران ؛ کیش ؛ همدان ؛ فارس- مسول پوشش خبری زلزله بم در سال۱۳۸۲- سر تیم خبری جلسات هیات دولت- سر تیم خبری جلسات بیت رهبری- سر تیم خبری سفرهای هیات دولت- عضو تیم خبری سفرهای رهبری- یکی‌ از عکاسان پروژه محرمانه قرار گاه سازندگی خاتم الانبیا در سایت ( قرب نوح )- همکار در برنامه‌های مختلف با عناوین دیگر چون : مشاور ؛ یکی‌ از کارگردانان هنری ؛مشاور مجری طرح ؛ نماینده حراست ؛ ناظر کیفی و پخش و ... **- عضو شورای عالی‌ تحقیق و مبارزه با مواد مخدر در وزارت کشور - عضو هسته مرکزی گزینش کلّ کشور - دبیر کنگره وزرای شهید هیات دولت در ریاست جمهوری - نماینده بنیاد شهید در ستاد کلّ نیروهای مسلح ( سماجا ) ديگر مسئوليت های پوريا نژاد ويسی از اين قرار است: - همکاری با نشريه گل آقا - همکاری کوتاه مدت با روزنامه کيهان در سال ۱۳۷۸ - تهيه کننده ی برنامه پرسش و پاسخ با دختران فراری پارک ملت، که از بخش خبری شبکه دوم تلويزيون جمهوری اسلامی پخش شد - سازنده ی اولين فيلم آموزشی انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا - دبير کنگره ی وزراء شهيد هيئت دولت - عضويت در گروه تحقيق مبارزه با مواد مخدر استاندری همدان - نماينده ی فرماندار همدان در اولين دوره ی انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در سال ۱۳۷۷ - سازنده ی فيلم مستند آشورا برای معاونت سياسی استانداری همدان - تهيه کننده و مجری برنامه ی خبری با عنوان "دانشجويان انقلاب چرا؟" برای بنياد حفظ آثار ارزشهای دفاع مقدس - مجری صدا و سيمای استان همدان، تهران و کيش در سال های ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۲ - مسئول پيگيری جلسه ی سخنرانی حسين لقمانيان در همدان - يکی از همکاران مطبوعاتی در رابطه با سفر خامنه ای به همدان - مدير بازرگانی روزنامه ی اعتماد در همدان و ...