کمپانی «MGM» در آستانه فروش ۵.۵ میلیارد دلاری

0
82

کمپانی بزرگ فیلمسازی «MGM» به دلیل مشکلات اقتصادی در حال بررسی گزینه فروش استودیو فیلمسازی و مجموعه آثارش است.

استودیو مترو گلدن مایر (MGM) که هم اکنون دارای بیش از چهار هزار  عنوان فیلم و ۱۷ هزار ساعت برنامه‌ی تلویزیونی انحصاری شامل مجموعه فیلمهایی چون «جیمز باند»، «راکی»‌،  «هابیت» و سریال‌های از قبیل «سرگذشت ندیمه» و «وایکینگ‌ها» است، به سبب شرایط بحرانی سالن ها سینما از آغاز سال ۲۰۲۰ تا کنون و عدم اکران فیلم های مهم، در حال بررسی فروش استودیو و مجموعه آثارش است. 

ارزش استودیو «MGM» با احتساب بدهی ها، حدود ۵.۵ میلیارد دلار برآورد شده است. 

کمپانی فیلمسازی بواسطه بحران جهانی کرونا با مشکلات اقتصادی بزرگی رو رو شدند و بسیار از مخاطبان در حال حاضر سامانه های نمایش آنلاین را به سینما رفتن ترجیح می دهند. کمپانی برادران وارنر نیز چندی پیش اعلام کرد، تمامی فیلم های سال ۲۰۲۱ شامل «ماتریکس ۴»  را همزمان در سینما و سامانه نمایش آنلاین (HBO Max) عرضه خواهد کرد. 

اکران بیست و پنجمین قسمت از سری فیلم های «جیمز باند» با عنوان «زمانی برای مردن نیست»‌ امسال چندین بار به سبب شیوع ویروس کرونا به تاخیر افتاد و قرار است در نهایت از دوم آوریل سال آینده میلادی اکران شود.

به گزارش ایسنا به نقل از ورایتی، از جمله موفق ترین فیلم های استودیو MGM (مترو گلدوین مایر) در یک دهه اخیر می توان به «هابیت»، «اسکای‌فال» از مجموعه جیمز باند و «کرید» از سری فیلم های «راکی» اشاره کرد.