کشف کرم صورت ۲۰۰۰ ساله در لندن

0
161

دانشمندان موفق به کشف کرم صورت دو هزار ساله‌ای در یک معبد روم باستان در لندن شدند.

باستان‌شناسان درون یک محفظه از جنس قلع، پمادی دو هزار ساله پیدا کرده‌اند که هنوز آخرین اثر انگشت صاحبش روی آن مانده است. این کرم در یک معبد روم باستان در لندن کشف شده است.

به گفته دانشمندان، با توجه به محل کشف این کرم به نظر می‌رسد که کاربرد این پماد در مراسم‌های مذهبی بوده یا خاصیت ترمیم‌کنندگی داشته است. با این حال آنالیزهای دقیق از مواد تشکیل دهنده آن نشان می‌دهد که در واقع یک کرم صورت رنگی رومی است.

این کرم صورت رومی در یک محفظه قلعی گرانبها به اندازه شش در پنج سانتی‌متر قرار دارد. کیفیت این کرم صورت چنان بالاست که قابل مقایسه با لوازم آرایشی امروزی است.

مواد تشکیل دهنده این کرم صورت شامل چربی حیوانی، نشاسته و قلع برای رنگدانه‌ها می‌شود. وقتی که دانشمندان در این محفظه را باز کردند، با بوی سمی شدیدی مواجه شدند. به احتمال زیاد این نوع کرم صورت متعلق به یک بانوی ثروتمند بوده است.

دانشمندان نمی‌دانند که صاحب این کرم فردی رومی یا بریتانیایی بوده است. اما به هر حال متعلق به کسی است که به زیبایی اعتقاد داشته و از لوازم بهداشتی و زیبایی استفاده می‌کرده است.

636626625231918986

این اکتشاف ثابت می‌کند که در آن دوره فرهنگ رومی در حال رایج شدن در لندن بوده است. مردم در آن دوره علاقه شدیدی داشتند که هر چیزی را به شکل رومی درآورند.

کرم صورت رومی به طور سنتی با سرب ساخته می‌شد تا رنگ مورد نظر را ایجاد کند. سرب در جزایر بریتانیا در دسترس نبود اما قلع به وفور پیدا می‌شد، به همین دلیل تولید ین کرم با مواد تشکیل‌دهنده محلی با مشکلاتی روبه‌رو شد.

به گزارش آنا از AncientOrigins، برای رومی‌ها پوست سفید قابل احترام بود. بنابراین کشف کرم صورتی که پوست را روشن می‌کند نشان می‌دهد که جمعیت لندن در حال سازگار شدن با فرهنگ رومی بودند.