کشف پیکر بی‌جان یک کارگردان در لهستان

0
179

مارسین ورونا، کارگردان فیلمی که هفته پیش در جشنواره فیلم تورنتو به نمایش درآمد در لهستان مرده پیدا شد.

 مارسین ورونا کارگردان فیلم ترسناک «شیطان» که اولین اکران جهانی‌اش را در جشنواره فیلم تورنتو تجربه کرد، جمعه شب در هتلی در لهستان مرده پیدا شد. او ۴۲ سال داشت.

پلیس لهستان تحقیقات برای علت مرگ این کارگردان را شروع کرده است.

ورونا در حال آماده شدن برای اکران فیلمش در جشنواره فیلم گدینیا بود. این فیلم قرار بود در «جشن خیالی» آستین و نیز جشنواره فیلم استیگس به نمایش درآید.  قرار بود این فیلم در اکتبر در سینماهای لهستان روی پرده‌های نقره‌ای برود.

جشنواره فیلم تورنتو با صدور بیانه ای از درگذشت این کارگردان اعلام تاسف کرد. در این بیانیه آمده است: عمیقا از شنیدن خبر درگذشت مارسین ورونا شوک زده شدیم. فیلم «شیطان» واقعا ظهور یک صدای جدید در صحنه سینمای جهانی بود. فکر ما با دوستان و خانواده اوست، به ویژه با همسرش و شریک تولیدکننده‌اش اولگا زیمانسکا که با او برای نمایش فیلم در تورنتو حضور داشت.

دیشب (شنبه) فیلم «شیطان» یک بار دیگر در سینما اسکاتی بانک تورنتو به نمایش درآمد و به ورونا ادای احترام شد.

جو لیدون منتقد ورایتی، در نقدش بر «شیطان» آن را نگاهی مدرن به فولکلوریکی از فرهنگ یهودی خوانده و داستان ارواحی با طنز ابزورد نامیده بود.   

به گزارش مهر به نقل از ورایتی، ورونا دو فیلم دیگر را پیش از «شیطان» ساخته بود که شامل «گوشت من خون من» در سال ۲۰۰۹ و «مراسم تعمید» در سال ۲۰۱۰ بود. او به عنوان یکی از ستارگان تازه صنعت فیلم لهستان شناخته می‌شد و از استادان دپارتمان رادیو و تلویزیون دانشگاه سیلسیا در کاتووایس بود. او در شهر تاموف لهستان به دنیا آمده بود.