کشف ویرانه‌های ۲۰۰۰ ساله ویلای فرمانده ارتش رومیان

0
215

کارگران مترو در شهر رم موفق به کشف بقایای ۲۰۰۰ ساله ویلای لوکس فرمانده ارتش رومیان باستان شده‌اند.

خرابه‌های دو هزار ساله ویلای لوکس یک فرمانده ارتش رم طی ساخت‌وساز در سیستم متروی رم توسط کارگران پیدا شد. این ویلا که ۱۴ اتاق دارد، مزین به موزائیک‌های تزئینی است و کف آن نیز از جنس مرمر است.

باستان‌شناسان در حال بررسی و مطالعه این ویلا هستند که در خط متروی سی در رم پیدا شده است. به گفته دانشمندان، قدمت این ویلای لوکس به قرن دوم میلادی بازمی‌گردد. در سال ۲۰۱۶ نیز پادگان نظامی با همین قدمت در رم پیدا شده بود.

این خانه با موزائیک‌ مزین به طرح‌های هندسی، کف‌پوش‌های مرمرین و دیوارهای نقاشی‌شده تزئین شده است که همگی تقریبا سالم و دست‌نخورده باقی مانده‌اند.

636562810498309629

موزائیک منقوش کشف‌شده در این ویلای ۲۰۰۰ ساله

 

این ویلای لوکس در عمق ۱۲ متری سطح شهر پیدا شده است و شامل ۱۴ اتاق و یک حوض بزرگ در حیاط اصلی می‌شود.

سیمونا مورتا در این باره می‌گوید: «تصور نمی‌کردیم که خانه‌ای با یک حوض در حیاط مرکزی پیدا کنیم. عمده تزئینات سالم و دست‌نخورده باقی مانده است؛ حتی نقش دیوارها و طرح‌ موزاییک‌های کف همچنان دیده می‌شود».

وی افزود: «هنوز چهار متر از حفاری باقی‌ مانده است. نمی‌دانیم که چه چیزهایی پیدا خواهیم کرد».

636562810475809682

کف‌پوش‌های مرمرین ویلای لوکس فرمانده ارتش روم

 

دیواراتاق‌های این ویلا ۱/۵ متر ارتفاع دارد و اتاق‌ها پر از خاک بودند. باستان‌شناسان بر این باروند که این خانه در قرن سوم مدفون شده است؛ درست قبل از این که اورلیان، امپراتور روم، در سال ۲۷۱ میلادی اقدام به ساخت دیوارهای محافظتی به دور شهر کند.

به گزارش آنا از DailyMail، در این حفاری آثار هنری چوبی نیز کشف شد که شامل تیرک‌های چوبی و ابزارآلات چوبی است که امروزه نیز برای بنا کردن ساختمان از آنها استفاه می‌شود.