کشف جسد ۴۰۰ ساله توسط کارگران ساختمانی در چین

0
510

کارگران ساختمانی در چین تابوتی قدیمی را متعلق به چند قرن پیش پیدا کردند که درون آن جنازه‌ای قرار داشت که تقریبا سالم و بسیار خوب نگهداری شده بود.

کارگران ساختمانی در چین حین کار با تابوتی قدیمی مواجه شدند که متعلق به قرن‌ها پیش بود. آنها بعد از باز کردن در تابوت با جنازه‌ای مواجه شدند که به خوبی نگهداری شده بود و تقریبا سالم باقی مانده بود. این جنازه متعلق به مردی است که تصور می‌شود در زمان سلسله «مینگ» (۱۳۶۸ تا ۱۶۴۴ میلادی) یا سلسله «چینگ» (۱۶۴۴ تا ۱۹۱۲ میلادی) مرده باشد.

636401314712113068

او در روستای «ژیژو»، در چین دفن شده بود که پارچه‌های زیبا به او پوشانده بودند و در کنارش اشیای مورد علاقه‌اش را دفن کرده بودند. از سنگ آهک و چوب برای ساخت تابوت این جنازه استفاده شده بود که مانند محافظ از جنازه محافظت کرده بود.

سازمان میراث فرهنگی چین معتقد است که این مرد یا نجیب‌زاده بوده یا دست‌کم از سابقه غنی خانوادگی برخوردار بوده است. تصور می‌شود کوهی که جنازه این مرد در آن کشف شده است، متعلق به خانواده‌ای ملقب به «وانگ» بوده باشد.

636401314724612992

به گفته مقامات، منطقه‌ای که این جنازه در آن دفن شده است، به طور اتفاقی توسط بیل مکانیکی حفر شده بود. این اولین جنازه‌ای است که از سلسله مینگ یا چینگ به جا مانده است. کارشناسان معتقدند که بافت این تابوت و مقبره به سالم ماندن جنازه کمک کرده است.

636401314717738082

به گزارش  آنا به نقل از دیلی‌میل، محققان در حال حاضر مشغول بررسی و مطالعه این جنازه هستند. در فرهنگ چین باستان، باز کردن در تابوت مردگان را بدشگون می‌دانستند. به دنبال کشف این جنازه، کار ساخت و ساز در این منطقه متوقف شده و سازمان میراث فرهنگی چین درخواست تعطیلی ساخت و ساز را در این منطقه صادر کرده است. مقامات چین با وجود این که موفق به شناسایی نام خانوادگی این جنازه شده‌اند، اما هنوز گزارشی از ردیابی نوادگان این جنازه اعلام نکرده‌اند.