کشف بقایای یک گاو دریایی باستانی در کالیفرنیا

0
251

دانشمندان موفق به کشف بقایای یک گاو دریایی چهار متری، یا به قول انسان‌های باستان، پری دریایی، متعلق به ۲۵ میلیون سال پیش در جزیره‌ای در کالیفرنیا شدند.

محققان فسیل بقایای یک گاو دریاییرا پیدا کرده‌اند که ۲۵ میلیون سال قبل در آب‌های کم‌عمق جنوبی جزایر کالیفرنیا زندگی می‌کرده است.

فسیل جمجمه و قفسه سینه این موجود تابستان امسال در جزیره «سانتا رزا» پیدا شد. به گفته دانشمندان، ممکن است که این بقایا متعلق به گونه‌ای ناشناخته از گاو دریایی باشد اما تا وقتی که جمجمه را آنالیز نکنند، نمی‌توانند با اطمینان این موضوع تایید کنند. بقایای فسیلی حداقل چهار گاو دریایی دیگر در نزدیکی محل کشف فسیل جدید، پیدا شده است.

گاوهای دریایی پستاندارن اژدر شکل گیاهخواری بودند که در آب‌های کم‌عمق زندگی می‌کردند و اندازه نوع بالغ آن تا چهار متر نیز می‌رسید. تنها گونه‌های زنده از راسته گاو دریاییان فیل دریایی و نوعی گاو دریایی است. دانشمندان سازمان زمین‌شناسی آمریکا جمجمه و قفسه سینه این موجود را به طور اتفاقی در یک حوضچه شیب‌دار پیدا کردند.

جاناتان هافمن، از موزه تاریخ طبیعت باربارا، در این باره گفت: «این گاو دریایی برای میلیون‌ها سال مدفون بوده است و به همین دلیل هم به‌خوبی حفظ شده است. به نظر می‌رسد تنها چند سالی است که این فسیل در معرض هوا قرار گرفته است».

بقایای فسیلی در یک سنگ قرار داشته که قسمت رویی این سنگ در معرض دید قرار گرفته است. قسمت رویی با گچ و چسب پوشانده شده است تا صدمه‌ای به آن وارد نشود.

636476439543221489

فیل دریایی

کارهای حفاری به کندی پیش می‌رود چرا که دانشمندان نیاز به برنامه‌هایی دارند تا کل فسیل را به بیرون بکشند.

دانشمندان امیدوارند که دندان گاو دریایی را پیدا کنند چرا که با آنالیز دندان می‌توان گوشتخوار یا گیاهخوار بودن و سن حیوان را مشخص کرد.

به گزارشآنا به نقل از DailyMail، این گاو دریایی بدون آن که خانه‌اش را ترک کند، سفر کرده است. بستر آب‌های کم‌عمقی، که این موجود در آنجا مرده است، در ۳۹۰ کیلومتری جنوب محل کشف فسیلش قرار داشته است.