کشف اولین گالری هنری در تاریخ

0
118

باستان‌شناسان موفق شدند تعدادی زیادی غارنگاره را به قدمت ۱۴ هزار و ۵۰۰ سال در اسپانیا پیدا کنند که ممکن است قدیمی‌ترین در نوع خود باشد.

 پیدا شدن مجموعه بزرگی از غارنگاره‌های متعلق به ۱۲ هزار تا ۱۴ هزار سال پیش در اسپانیا، باستان‌شناسان را به سمت کشف قدیمی‌ترین گالری هنری تاریخ بشر سوق می‌دهد.

تعداد این نقاشی‌ها که روی دیواره غار «آکسورا» در شمال اسپانیا کشیده شده‌، حداقل ۷۰ عدد گزارش شده است. این غار در ۵۰ کیلومتری شهر بیلبائو در ایالت باسک واقع است.

تصور می‌شود این آثار که در مساحت ۱۰۰ متری از این غار کشیده شده‌اند، اواخر دوره پارینه‌سنگی یعنی ۱۴ هزار و ۵۰۰ سال پیش خلق شده باشند. این عصر از ۴۰ هزار سال پیش شروع شد و تا ۱۰ هزار سال پیش ادامه داشت.

این غارنگاره‌ها تصاویری از حیوانات مختلف از جمله گاومیش، اسب، بز، گوزن و … را نشان می‌دهد. یکی از این نقاشی‌ها گاومیش کوهان‌دار آمریکایی است که نیزه‌هایی به پشتش فرو رفته است.

به گزارش ایسنا به نقل از دیلی میل، در دوره پارینه سنگی انسان‌ها به پیشرفت‌های قابل توجهی در زمینه فرهنگی دست پیدا کردند؛ آن‌ها ابزار متعددی از جنس سنگ، استخوان و سنگ چخماق ساختند. علاوه بر این، اشکال جدید هنر در دروه پارینه‌ سنگی ظهور کرد و بشر احساسات و عقاید خود را از طریق هنرهایی همچون طراحی، نقاشی و حتی موسیقی ابراز کرد.