کشف اهرام باستانی در بستر اقیانوس

0
263

نظریه‌پردازان ادعا می‌کنند که دو ساختار زیر آب‌های ساحل باهاماس پیدا کرده‌اند که متعلق به فرهنگ‌های باستانی است.

اخیرا ویدئویی در فیس‌بوک منتشر شده است که دو ساختار باستانی را در بستر آب‌های ساحل باهاماس نشان می‌دهد. برخی بر این باورند که این ساختارها آثار به جا مانده از فرهنگ باستانی، مانند فرهنگ آزتک در آمریکای شمالی، هستند.

اسکات وارینگ، صاحب حساب کاربری که این ویدیو را پست کرده است، به صورت روزانه ویدئوهایی از رصد بشقاب پرنده و فعالیت‌های پارانرمال منتشر می‌کند. وی در حال استفاده از «گوگل ارث» برای پیدا کردن فعالیت‌های غیرمعمول بوده است که توجه‌اش به این اشکال عجیب‌وغریب جلب می‌شود.

وارینگ در این باره می‌گوید:‌ «این دو هرم را در بستر اقیانوس در نزدیکی جزیره پیدا کردم. خیلی راحت می‌توان شکل این اهرام را تشخیص داد. این امر نشان می‌دهد که این جزیره زمانی محل سکونت مردمانی باستانی مانند مردم آزتک بوده است».

این دو ساختار واقعا شبیه به هرم هستند که طی سال‌ها فرسوده شده‌اند. در واقع اشیا در دریا و اقیانوس بهتر حفظ می‌شوند چراکه در هوای آزاد قرار ندارند بنابراین میزان فرسایش در اقیانوس کم‌تر است.

636441886010543232

اگر این ساختارها واقعا هرم باشند، قدمت آنها بیشتر از بقایای کشف‌شده روی زمین است.

این دو هرم ساختار مشابهی ندارند؛ یکی از آنها ساختار سه طرفه مانندی دارد، درست مانند اهرام جیزه. هرم دیگر، طراحی پله مانندی دارد که شبیه به یکی از معابد مایایی‌هاست.

برخی از کاربران براین باورند که این اهرام زیرآبی به یک نژاد بیگانگان باستانی تعلق دارد و برخی دیگر معتقدند که آنها ساختارهای سنگی هستند.

636441886007105707

این اولین باری نیست که ساختارهای هرم مانند در این منطقه، که بخشی از مثلث برمودا است، دیده شده است. در سال ۲۰۱۲، فردی به نام دکتر میر ورلاج یک هرم کریستالی در عمق ۲۰۰۰ متری دریا پیدا کرد که اندازه آن سه برابر اهرام جیزه بود.

نظریه‌پردازان براین باورند که این هرم کریستالی باعث ناپدید شدن چند هواپیما و کشتی در این منطقه شده است. البته محل دقیق این هرم کریستالی هیچ‌ وقت مشخص نشد.

به گزارش آنا به نقل از DailyMail، البته این بار با کمک گوگل ارث محل دقیق هرم‌های آبی مشخص شده است. این ساختارهای هرم مانند در عمق ۱۳/۷ کیلومتری اقیانوس آرام در غرب مکزیک قرار دارد.