کشتی فرنگی ایران با ۳ برنز چهارم جهان شد

0
183

امیر قاسمی منجزی در وزن ۱۳۰ کیلوگرم کشتی فرنگی از رسیدن به مدال برنز جهان بازماند، به این ترتیب تیم ملی کشتی فرنگی ایران با ۳ مدال برنز علیرضا نجاتی، محمدعلی گرایی و سعید عبدولی به کار خود در این رقابت‌ها پایان داد و در رده بندی تیمی نیز چهارم شد.

در ادامه رقابت‌های روز پایانی کشتی فرنگی قهرمانی جهان ۲۰۱۹ در نورسلطان پایتخت قزاقستان، امیر قاسمی منجزی نماینده سنگین وزن ایران آخرین فرنگی‌کار ایران در این رقابت‌ها بود که در دیدار رده‌بندی برابر هیکی نابی دارنده مدال نقره المپیک و ۲ طلا، یک نقره و یک برنز جهان از استونی به میدان رفت و در پایان در حالیکه ۵ امتیاز را بخاطر ۲ خطای پا گذاشتن روی پای حریف و سر زدن به صورت حریف از دست داده بود و دو اخطار دریافت کرده بود، برای سومین مرتبه پای خود را بر روی پای حریف گذاشت که داور با دادن اخطار سوم، نماینده ایران را ۳ اخطاره کرد و دست کشتی گیر استونی به نشان فرد پیروز بالا رفت.

علیرضا نجاتی در ۶۰ و محمدعلی گرایی در ۷۷ کیلوگرم، ۲ نماینده ایران در روز پایانی این رقابت ها بودند که موفق به کسب مدال برنز جهان شدند. پیش از این سعید عبدولی نیز در وزن ۸۲ کیلوگرم به مدال برنز رسیده بود.

به این ترتیب در پایان رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی جهان ۲۰۱۹ در قزاقستان، تیم ملی کشتی فرنگی ایران توسط علیرضا نجاتی در ۶۰، محمدعلی گرایی در ۷۷ و سعید عبدولی در ۸۲ کیلوگرم به ۳ مدال برنز رسید. میثم دلخانی در ۶۳ و امیر قاسمی منجزی در ۱۳۰ کیلوگرم پنجم شدند اما پویا ناصرپور در ۵۵، حامد تاب در ۶۷، امین کاویانی‌نژاد در ۷۲، رامین طاهری در ۸۷ و محمدهادی ساروی در وزن ۹۷ کیلوگرم نیز ۵ نماینده دیگر ایران در این رقابت‌ها بودند که با شکست مقابل رقبایشان از دور رقابت‌ها کنار رفتند.

اما در رده بندی تیمی، روسیه با ۱۳۲ امتیاز مقتدرانه قهرمان شد، ازبکستان با ۸۰ امتیاز بر سکوی دوم ایستاد و گرجستان با ۷۹ امتیاز سوم شد. ایران نیز با ۷۵ امتیاز در مکان چهارم قرار گرفت. قزاقستان و ژاپن نیز با ۷۲ و ۶۵ امتیاز در رده های بعدی قرار گرفتند.

از شش سهمیه ممکن برای المپیک توکیو، ایران به سه سهمیه توسط علیرضا نجاتی در ۶۰، محمدعلی گرایی در ۷۷ کیلوگرم و امیر قاسمی منجزی در ۱۳۰ کیلوگرم دست یافت و باید برای سه سهمیه باقیمانده در مسابقات گزینشی المپیک شرکت کند.

به گزارش ایسنا؛ کشتی فرنگی ایران همانند سه دوره گذشته مسابقات جهانی هیچ فینالیستی نداشت. آخرین بار قاسم رضایی در رقابت‌های جهانی ۲۰۱۵ لاس وگاس موفق شده بود راهی دیدار فینال شود.