کشته شدن یک نفر در تظاهرات مقابل سفارت ایران در بیروت

0
176

یک نفر از کسانی که در تظاهرات علیه حمایت گروه‌ حزب‌الله لبنان و جمهوری اسلامی از رژیم بشار اسد، در مقابل سفارت ایران در بیروت شرکت داشت، به ضرب گلوله کشته شد.

یکی از سخنگویان ارتش لبنان که نخواسته نامش فاش شود دیروز شنبه به خبرگزاری فرانسه در بیروت، اعلام کرد: یکی از جوانانی که در حمله‌ هواداران حزب الله لبنان به تجمع مخالفان این حزب در مقابل سفارت ایران، زخمی شده بود کشته شد.

هنوز مشخص نیست که فرد کشته شده جزو هواداران حزب الله بوده یا از مخالفان این گروه. اما خبرگزاری رویترز نوشته که مقتول یکی از شیعیان لبنان بوده است.

به گزارش خبرنامه ملّی ایرانیان؛ این خبرگزاری اضافه کرده که در تجمع دیروز، سنی‌ها، مسیحیان و حتی شیعیان مخالف حزب الله نیز حضور داشتند.

اما یکی از عکاسان خبرگزاری فرانسه که شاهد تجمع دیروز مقابل سفارت ایران در بیروت بوده، گفته که درگیری طرفداران و مخالفان حزب الله چند دقیقه به طول کشید.

بر این اساس، امروز برخی از جوانان لبنانی به نزدیکی سفارت ایران در لبنان آمده بودند تا نسبت به دخالت ایران و حزب الله در بحران سوریه اعتراض کنند، اما پس از گروهی از افراد مسلح و باتوم به دست، به آنان و همچنین خبرنگارانی که در آنجا حاضر بودند حمله کردند.

این درگیری با دخالت ارتش لبنان به پایان رسید و نیروهای این ارتش با گذاشتن ایست های بازرسی خیابانهای منتهی به جنوب بیروت، جایی که مقر حزب الله لبنان است، عبور مرور در این خیابان ها را به کنترل خود در آوردند.

مقاله قبلیجلوگیری از غذا خوردن بوکسورها به دلیل بدهی..!
مقاله بعدیکمک آمریکا به متحدان خود برای مقابله با حملات سایبری ایران
پوریا نژادویسی
فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد برنامه برنامه سازی تلویزیون از دانشکده صدا و سیما. کارمند سابق معاونت سیاسی سازمان صدا و سیما ( اداره کلّ اخبار و اطلاعات ) تهیه کننده و کارگردان برنامه‌هایی‌ چون : دختران فراری پارک ملت- مجموعه عاشوراییان- ماجرای ورود گوشت‌های آلوده به کشور- هویت- رنگ و نقش- سیمای خانواده؛ قسمت خانواده و جوان- سازنده اولین فیلم آموزشی در خصوص نحوه چگونگی‌ رأی گیری برای ستاد انتخابات وزارت کشور- فیلم مستند دیدار سفیر کشور ژاپن در ایران از شهر همدان- مجری و خبرنگار مراکز ؛ تهران ؛ کیش ؛ همدان ؛ فارس- مسول پوشش خبری زلزله بم در سال۱۳۸۲- سر تیم خبری جلسات هیات دولت- سر تیم خبری جلسات بیت رهبری- سر تیم خبری سفرهای هیات دولت- عضو تیم خبری سفرهای رهبری- یکی‌ از عکاسان پروژه محرمانه قرار گاه سازندگی خاتم الانبیا در سایت ( قرب نوح )- همکار در برنامه‌های مختلف با عناوین دیگر چون : مشاور ؛ یکی‌ از کارگردانان هنری ؛مشاور مجری طرح ؛ نماینده حراست ؛ ناظر کیفی و پخش و ... **- عضو شورای عالی‌ تحقیق و مبارزه با مواد مخدر در وزارت کشور - عضو هسته مرکزی گزینش کلّ کشور - دبیر کنگره وزرای شهید هیات دولت در ریاست جمهوری - نماینده بنیاد شهید در ستاد کلّ نیروهای مسلح ( سماجا ) ديگر مسئوليت های پوريا نژاد ويسی از اين قرار است: - همکاری با نشريه گل آقا - همکاری کوتاه مدت با روزنامه کيهان در سال ۱۳۷۸ - تهيه کننده ی برنامه پرسش و پاسخ با دختران فراری پارک ملت، که از بخش خبری شبکه دوم تلويزيون جمهوری اسلامی پخش شد - سازنده ی اولين فيلم آموزشی انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا - دبير کنگره ی وزراء شهيد هيئت دولت - عضويت در گروه تحقيق مبارزه با مواد مخدر استاندری همدان - نماينده ی فرماندار همدان در اولين دوره ی انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در سال ۱۳۷۷ - سازنده ی فيلم مستند آشورا برای معاونت سياسی استانداری همدان - تهيه کننده و مجری برنامه ی خبری با عنوان "دانشجويان انقلاب چرا؟" برای بنياد حفظ آثار ارزشهای دفاع مقدس - مجری صدا و سيمای استان همدان، تهران و کيش در سال های ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۲ - مسئول پيگيری جلسه ی سخنرانی حسين لقمانيان در همدان - يکی از همکاران مطبوعاتی در رابطه با سفر خامنه ای به همدان - مدير بازرگانی روزنامه ی اعتماد در همدان و ...