کرونا در جهان؛ جلسه اضطراری سازمان جهانی بهداشت پنجشنبه برگزار می‌شود

0
186

شمار جان باختگان بر اثر ابتلا به ویروس جدید کرونا در حالی از ۲۲۰ هزار نفر فراتر رفته است که سازمان جهانی بهداشت در نظر دارد روز پنجشنبه برای بررسی شیوع این ویروس جلسه اضطراری تشکیل دهد.

قرار است کمیته امور اضطراری سازمان جهانی بهداشت برخی بررسی روند شیوع بیماری همه گیر «کووید ۱۹» تشکیل جلسه بدهد.

انتقاد پمپئو از آفریقای جنوبی و قطر پس از پذیرش پزشکان کوبایی

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا از آفریقای جنوبی و قطر به دلیل پذیرش کمک پزشکی از کوبا انتقاد کرد. 

وزیر خارجه ایالات متحده دولت کوبا را متهم کرد که در حال «سوءاستفاده» از شیوع بیماری همه‌گیر «کووید ۱۹» است.

بسیاری از کشورها از جمله ایتالیا همزمان با شیوع ویروس جدید کرونا از کمک پزشکان کوبایی برای مقابله با این ویروس استقبال کردند. 

آفریقای جنوبی که به کانون اصلی شیوع «کووید ۱۹» در آفریقا تبدیل شده است روز دوشنبه اعلام کرد که ۲۱۷ پزشک کوبایی برای کمک به کادر درمانی وارد این کشور شده اند.

دانشمندان آلمانی: برخی محدودیت‌ها تا زمان دستیابی به واکسن یا «ایمنی گله‌ای» پابرجا باشد

چهار موسسه تحقیقاتی آلمان روز چهارشنبه تاکید کردند که برخی از محدودیت‌ها که برای جلوگیری از شیوع بیشتر ویروس جدید کرونا به اجرا گذاشته است باید تا زمان دستیابی به واکسن یا «ایمنی گله‌ای» پابرجا باشد. 

بنا به اعلام این چهار موسسه تحقیقاتی ایجاد »ایمنی گله‌ای» در مقابل بیماری «کووید ۱۹» سال‌ها زمان نیاز دارد. 

آنها همچنین تاکید کرده‌اند که دستیابی به واکسن کرونا هم احتمالا تا پیش از سال آینده میلادی امکانپذیر نخواهد بود.  

شمار قربانیان در ترکیه از ۳ هزار نفر گذشت

وزارت بهداشت ترکیه روز چهارشنبه اعلام کرد که شمار جان باختگان بر اثر ابتلا به نوع جدید ویروس کرونا در این کشور از سه هزار نفر فراتر رفته است. بنا به اعلام وزارت بهداشت ترکیه تاکنون ۳۰۸۱ نفر در این کشور قربانی بیماری همه گیر «کووید ۱۹» شده اند. این در حالی است که تعداد افرادی که تست کرونای آنها در ترکیه مثبت بوده از ۱۱۷ هزار نفر بیشتر شده است. مقامات ترکیه بر این باور هستند که این کشور در حال عبور از پیک (زمان اوج) شیوع ویروس کرونا است.

 بریتانیا؛ بیشترین میزان مرگ و میر در اروپا پس از ایتالیا

آمار جان باختگان بر اثر ابتلا به ویروس جدید کرونا در بریتانیا روز چهارشنبه با اعلام آمار مرگ و میر در خانه های سالمندان از ۲۶ هزار نفر فراتر رفت. 

به این ترتیب بریتانیا اکنون پس از ایتالیا بیشترین میزان مرگ و میر بر اثر ابتلا به بیماری همه گیر «کووید ۱۹» را دارد.

کرونا در فرانسه؛ ۴۲۷ بیمار دیگر جان باختند

یورونیوز نوشت؛ وزارت بهداشت فرانسه روز چهارشنبه اعلام کرد که ۴۲۷ بیمار دیگر بر اثر ابتلا به ویروس جدید کرونا در این کشور جان خود را از دست دادند. بنا به اعلام مقامات فرانسه شمار افراد بستری در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان های این کشور طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۸۰ نفر کاهش یافته است. شمار جان باختگان بر اثر ابتلا به بیماری «کووید ۱۹» در فرانسه از ۲۴ هزار نفر فراتر رفته است.