کرونا در جهان، کاهش قربانیان فرانسه و ایتالیا طی ۲۴ ساعت گذشته

0
97

شمار جان باختگان بر اثر ابتلا به ویروس جدید کرونا در قاره اروپا از ۱۰۰ هزار نفر فراتر رفت.

به این ترتیب تقریبا دو سوم قربانیان بیماری همه گیر «کووید ۱۹» در اروپا جان خود را از دست داده اند. با این حال آمریکا تاکنون بیشترین خسارت جانی را در میان کشورهای جهان از شیوع نوع جدید ویروس کرونا دیده است.

شیوع این ویروس روز شنبه جان ۱۸۹۱ نفر را در ایالات متحده گرفت. این رقم شمار جان باختگان بر اثر ابتلا به بیماری «کووید ۱۹» در آمریکا را به بیش از ۳۸ هزار نفر رساند.

از سوی دیگر دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا ضمن انتقاد از چین تاکید کرد که اگر این کشور «آگاهانه مسئول» شیوع ویروس جدید کرونا باشد باید با «پیامدهای» آن روبرو شود. رئیس جمهوری ایالات متحده همچنین ادعا کرد که در ابتدا امکان جلوگیری از شیوع این ویروس در چین وجود داشت اما این اتفاق روی نداد.

کاهش قربانیان فرانسه و ایتالیا طی ۲۴ ساعت گذشته

روند کاهشی تعداد فوتی ها در فرانسه و ایتالیا طی ۲۴ ساعت گذشته مجموع قربانیان این دو کشور اروپایی را از شروع بحران به ترتیب به ۱۹۷۱۸ و ۲۳۶۶۰ نفر رساند.

این درحالیست که تا روز یکشنبه بیش از ۱۵۲ هزار نفر در فرانسه به ویروس کرونا آلوده شده اند. این میزان در ایتالیا نزدیک ۱۷۹ هزار نفر است

تعداد قربانیان بریتانیا از ۱۶ هزار گذشت

با ثبت ۵۹۶ مورد فوتی در ۲۴ ساعت گذشته تعداد کل قربانی ها بریتانیا به ۱۶۰۶۰ نفر رسید. بیش از ۱۲۰ هزار نفر هم در این کشور اروپایی به ویروس کرونا آلوده شده اند

وزارت بهداشت جمهوری اسلامی: ۸۷ بیمار مبتلا به کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته جان باختند

 کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت جمهوری اسلامی روز یکشنبه اعلام کرد که ۸۷ بیمار مبتلا به ویروس جدید کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته جان خود را از دست دادند.به این ترتیب شمار جان باختگان بر اثر ابتلا به بیماری «کووید ۱۹» در ایران به ۵۱۱۸ نفر رسید.بنا به اعلام سخنگوی وزارت بهداشت ایران با ثبت ۱۳۴۳ مورد ابتلای جدید شمار مبتلایان به بیماری «کووید ۱۹» در ایران به ۸۲۲۱۱ نفر رسید.وی همچنین شمار افرادی را که پس از بهبود حالشان از بیمارستان مرخص شده اند ۵۷۰۲۳ نفر اعلام کرد.آمار روز یکشنبه وزارت بهداشت ایران به این معنی است که آمار روزانه مرگ و میر بر اثر کرونا برای ششمین روز پیاپی دو رقمی است.

کرونا در اسپانیا؛ ۴۱۰ بیمار دیگر جان باختند

مقامات اسپانیا روز یکشنبه اعلام کردند که ۴۱۰ بیمار مبتلا به ویروس جدید کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته در این کشور جان خود را از دست دادند.به این ترتیب شمار جان باختگان بر اثر ابتلا به نوع جدید ویروس کرونا در اسپانیا به ۲۰۴۵۳ نفر رسید.تاکنون ۱۹۵۹۴۴ مورد ابتلا به این ویروس در اسپانیا به ثبت رسیده است.

شمار مبتلایان جدید در کره‌جنوبی تک رقمی شد

مقامات کره جنوبی روز یکشنبه اعلام کردند که هشت مورد جدید ابتلا به بیماری «کووید ۱۹» در این کشور به ثبت رسیده است.

این برای اولین بار طی دو ماه اخیر است که آمار روزانه مبتلایان جدید به ویروس کرونا در کره جنوبی تک رقمی می شود. 

تاکنون ۱۰۶۶۱ مورد ابتلا به نوع جدید ویروس کرونا در کره جنوبی گزارش شده است. از این تعداد ۲۳۴ نفر جان خود را از دست دادند.

مسئولان کره جنوبی با وجود کاهش شمار مبتلایان جدید در این کشور نسبت به شیوع خاموش و گسترده بیماری همه گیر «کووید ۱۹» هشدار داده اند.

کمترین موارد ابتلای روزانه در چین در یک ماه اخیر

مقامات چین روز یکشنبه از ثبت ۱۶ مورد جدید ابتلا به بیماری «کووید ۱۹» در این کشور خبر دادند. این رقم از کمترین میزان ابتلای روزانه در چین از روز ۱۷ مارس تاکنون حکایت دارد. تعداد مبتلایان جدید در چین در روز شنبه ۲۷ نفر گزارش شده بود.

یورونیوز نوشت؛ از ۱۶ فرد مبتلای جدید در چین ۹ نفر از خارج به چین آمده اند.