کرونا در آستانه ۸۰ میلیون نفر

0
215

آمار جهانیِ مبتلایان به کروناویروس تاکنون به ۷۹ میلیون و ۷۴۳ هزار و ۲۹ نفر رسیده و مرگ یک میلیون و ۷۴۹ هزار و ۶۰۶ نفر نیز بر اثر ابتلا به این بیماری تأیید شده است.

بنابر تازه‌ترین آمارها همچنین تاکنون ۵۶ میلیون و ۱۳۱ هزار و ۵۶۱ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ بهبود یافته‌اند.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۱۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

آمریکا تاکنون با بیش از ۱۹.۱ میلیون مبتلا و بیش از ۳۳۷ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند نیز با آمار بیش از ۱۰.۱ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم بیش از ۷.۴ میلیون نفر اعلام شده است.

همچنین در حال حاضر چهار کشور ایالات متحده، برزیل، هند و مکزیک به ترتیب رکورددارِ قربانیان این بیماری در دنیا هستند.

تعداد جان‌باختگان این بیماری در ایتالیا نیز از ۷۰ هزار نفر عبور کرده و این کشور تاکنون بیشترین قربانیان کرونا را در قاره سبز داشته است. به علاوه هم‌اکنون تعداد قربانیان کرونا در انگلیس هم از ۶۹ هزار نفر عبور کرده و با اختلاف نزدیک از ایتالیا در میان کشورهای اروپایی در رتبه دوم این جدول قرار دارد. همچنین فرانسه بیش از ۶۲ هزار و ایران نیز بیش از ۵۴ هزار فوتی بر اثر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ را گزارش داده‌اند.

پس از این کشورها، روسیه با بیش از ۵۳ هزار، اسپانیا با بیش از ۴۹ هزار، آرژانتین با بیش از ۴۲ هزار و کلمبیا با بیش از ۴۱ هزار جان‌باخته، دیگر کشورهایی هستند که تاکنون آمار بالای مرگ‌ومیر ناشی از کووید ۱۹ را ثبت کرده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی “ورلداُمتر”، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح روز جمعه به ترتیب به شرح زیر است:

۱. آمریکا: ۱۹ میلیون و ۱۱۱ هزار و ۳۲۶ مبتلا، ۳۳۷ هزار و ۶۶ قربانی

۲. هند: ۱۰ میلیون و ۱۴۷ هزار و ۴۶۸ مبتلا، ۱۴۷ هزار و ۱۲۸ قربانی

۳. برزیل: هفت میلیون و ۴۲۵ هزار و ۵۹۳ مبتلا، ۱۹۰ هزار و ۳۲ قربانی

۴. روسیه: دو میلیون و ۹۶۳ هزار و ۶۸۸ مبتلا، ۵۳ هزار و ۹۶ قربانی

۵. فرانسه: دو میلیون و ۵۲۷ هزار و ۵۰۹ مبتلا، ۶۲ هزار و ۲۶۸ قربانی

۶. انگلیس: دو میلیون و ۱۸۸ هزار و ۵۸۷ مبتلا، ۶۹ هزار و ۶۲۵ قربانی

۷. ترکیه: دو میلیون و ۱۰۰ هزار و ۷۱۲ مبتلا، ۱۹ هزار و ۱۱۵ قربانی

۸. ایتالیا: دو میلیون و ۹ هزار و ۳۱۷ مبتلا، ۷۰ هزار و ۹۰۰ قربانی

۹. اسپانیا: یک میلیون و ۸۶۹ هزار و ۶۱۰ مبتلا، ۴۹ هزار و ۸۲۴ قربانی

۱۰. آلمان: یک میلیون و ۶۱۴ هزار و ۳۲۶ مبتلا، ۲۹ هزار و ۶۸۱ قربانی

ایسنا نوشت؛ براساس آمار فوق در حال حاضر ۱۷ کشور اول این جدول، همگی از رقم یک میلیون ابتلا عبور کرده‌ و پس از ایالات متحده، هند و برزیل که سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند، همچنین کشورهای روسیه، فرانسه، انگلیس، ترکیه، ایتالیا، اسپانیا، آلمان، آرژانتین، کلمبیا،مکزیک، لهستان، ایران، پرو و اوکراین نیز بیش از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.