کروز: اعضای شورای امنیت با عدم حمایت از بازگشت تحریم‌های جمهوری اسلامی، اعتبار شورا را به خطر می‌اندازند

0
33

تد کروز از اعضای ارشد جمهوریخواه سنای آمریکا روز چهارشنبه ۵ شهریور در پیامی در توئیتر از اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد که از قطعنامه پیشنهادی ایالات متحده برای تمدید تحریم‌های تسلیحاتی جمهوری اسلامی حمایت نکردند انتقاد کرد و گفت آنها با این اقدام اعتبار شورای امنیت را به خطر می‌اندازند.

سناتور کروز نوشت: مایه تأسف است، اما به طرز ناراحت‌کننده‌ای تعجب‌آور نیست کشورهایی که با بی‌ملاحظگی در کنار رژیم جمهوری اسلامی می‌ایستند، با تلاش برای ممانعت از اقدام آمریکا جهت راه‌اندازی حق‌مان برای بازگرداندن فوری تحریم‌ها، اعتبار شورای امنیت سازمان ملل متحد را به خطر خواهند انداخت.

ایالات متحده عصر پنجشنبه ۳۰ مرداد در نامه‌ای به رئیس دوره‌ای شورای امنیت سازمان ملل متحد، اقدام واشنگتن برای آغاز روند بازگرداندن تحریم‌های جمهوری اسلامی که پس از اجرای برجام تعلیق شده‌اند را به اطلاع آن شورا رساند. مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا شخصا این نامه را به رئیس شورای امنیت تحویل داد.

صدای آمریکا نوشت؛ کلی کرفت نماینده آمریکا در سازمان ملل روز سه‌شنبه تاکید کرد، «در حالی که اعضای شورای امنیت تاکنون اراده‌ای برای مقابله با تهدید هر روزه علیه صلح و امنیت نشان نداده‌اند، ایالات متحده در کنار کشورهای عرب و اسرائیل ایستاده و به کار برای حفظ تحریم تسلیحاتی علیه رژیم جنایتکار جمهوری اسلامی ادامه می‌دهد.»