کدام کشورها حاضر به بازی با تیم ملی فوتبال ایران نشدند؟

0
165

طبق اعلام فدراسیون فوتبال، ۹ کشور به درخواست ایران برای برگزاری بازی تدارکاتی پاسخ منفی داده‌اند؛ از برزیل و پاراگوئه گرفته تا امارات و هندوستان!

تیم ملی فوتبال ایران در حالی برابر بحرین و عراق در مرحله دوم انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ و جام ملت های ۲۰۲۳ شکست خورد که از عدم انجام بازی های تدارکاتی در «فیفادی» به عنوان یکی از ضعف های فدراسیون فوتبال یاد می شود.

فدراسیون که چند فیفادی گذشته را از دست داد و نتوانست دیداری برای تیم ملی فراهم کند، برای ۲۸ آبان هم نتوانسته با هیچ کشوری برای دیدار دوستانه به توافق برسد.

فدراسیون فوتبال امروز با انتشار اطلاعیه از رسانه ها و کارشناسان خواست که نقدهای منصفانه ای داشته باشند. در بخشی از این اطلاعیه درباره عدم برگزاری بازی دوستانه آمده است: «استرالیا، ژاپن، چین، پاراگوئه، برزیل، امارات، لیبریا، هند و گرجستان کشورهایی بودند که فدراسیون با آنها به مرحله مذاکره رسید. درخواست رقم های بالا از سوی شرکت های برگزارکننده، عدم توافق بر سر محل برگزاری و بعضا تمایل نداشتن به مسابقه در آن تاریخ در نهایت باعث عدم انجام مسابقه شد.»

به گزارش مهر؛ به این ترتیب سخت بودن کار مارک ویلموتس سرمربی تیم ملی ایران بدون برگزاری بازی های تدارکاتی بین المللی دو چندان می شود؛ آنهم در شرایطی که کار تیم ملی برای صعود به مرحله بعدی انتخابی جام جهانی دشوارتر شده است.