کایرا نایتلی درگیر “بازی جعلی” شد..

0
1219

کایرا نایتلی بازیگر انگلیسی در حال مذاکره برای پیوستن به درامی است که با اقتباس از کتاب “آلن ترینگ: معما” ساخته می‌شود.

به گزارش  مهر به نقل از هالیوود ریپورتر، نایتلی در این فیلم در برابر بندیکت کمبربچ ایفای نقش می‌کند و مورتن تایلدام کارگردانی این فیلم مستقل را برعهده دارد.

در این فیلم کمبربچ که با بازی در نقش شرلوک هولمز جدید به شهرت رسید، در نقش آلن ترینگ بازی می‌کند. او ریاضیدانی انگلیسی و رمزنگاری بود که رمزهای آلمانی را در آخرین سال جنگ جهانی دوم کدگشایی و به پیروزی متفقین کمک کرد.

تدی شوراتزمن در کنار آمپرسند پیکچرز تهیه این فیلم را برعهده دارد. این فیلم با بودجه ۱۵ میلیون دلاری ساخته می‌شود. کایرا نایتلی به تازگی در فیلم “آنا کارنینا” ایفای نقش کرده و قرار است در پاییز فیلم “جک ریان” که در آن با کریس پاین بازی کرده نیز اکران شود.

نایتلی متولد ۱۹۸۵ در لندن است و از سال ۲۰۰۳ با بازی در “دزدان دریایی کاراییب” به شهرت رسید. او برای بازی در نقش الیزابت بنت در فیلم “غرور و تعصب” نامزد اسکار و گلدن گلوب شد.

images

کیرا کریستانا نایتلی (زاده: ۲۶ مارس ۱۹۸۵ در لندن) بازیگر انگلیسی است. وی کار بازیگری خود را در دوران آغاز کرد و از سال ۲۰۰۳ و پس از بازی در فیلم های “مثل بکهام شوت بزن” و “دزدان دریایی کارائیب: نفرین مروارید سیاه” به شهرت جهانی دست پیدا کرد.

نایتلی در چند فیلم هالیوود ی ظاهر شد و موفق شد برای بازی در نقش الیزابت بنت در فیلم غرور و تعصب، نامزد جوایز اسکار و گلدن گلوب بهترین بازیگر نقش اول زن شود. ۲ سال بعد نیز وی برای بازی در فیلم “کفاره”، باز هم نامزد جایزه گلدن گلوب شد.

در سال ۲۰۰۸ نیز، مجله فوربز اعلام کرد که نایتلی دومین زن از نظر دریافت دسمتزد در سال ۲۰۰۷ بوده است و تنها غیز آمریکایی این لیست شد.