کارمند سفارت داعشی از آب درآمد!

0
193

مردی که به ارسال سالانه ۲۰ هزار پوند برای یک گروه تروریستی مرتبط با بمب‌گذاری منچستر محکوم شده بود، در سفارت لیبی در لندن کار می‌کند.

به گزارش رسانه های درون مرزی، به نوشته روزنامه دیلی میل، اسماعیل کاموکا در سال ۲۰۰۷ میلادی برای ارسال پول نقد به گروه اسلامی مبارز لیبیایی و همچنین فراهم کردن پاسپورت‌های جعلی به سه سال و ۹ ماه حبس محکوم شد.

سلمان عبیدی تروریست ۲۲ ساله که در بمب‌گذاری انتحاری در تالار کنسرتی در منچستر ماه گذشته جان ۲۲ تن را گرفت، به گروه اسلامی مبارز لیبیایی مرتبط بوده است.

کاموکای ۵۱ ساله در سال ۱۹۹۴ میلادی پیش از آنکه درخواست پناهندگی سیاسی بدهد به انگلیس نقل مکان کرد.

بر اساس گزارش روزنامه تایمز، وی در حال حاضر در یک خانه دولتی در منطقه برنت اوک لندن زندگی می‌کند.

مشخص شده که کاموکا در اداره امور فرهنگی و کنسولی سفارت لیبی در کنزینگتون مشغول فعالیت است.

در سال ۱۹۸۴ میلادی یوون فلچر توسط گلوله‌ای که از مقر نزدیک به این سفارت شلیک شده بود، کشته شد.

کاموکا در دادگاه به عنوان رهبر شاخه انگلیس یک گروه تروریستی مرتبط با القاعده توصیف شد. قاضی اعلام کرد که وی خطری برای امنیت ملی این کشور محسوب می‌شود.

سوزان داد دختر افسر پلیسی که در بمب‌گذاری‌های هرودز در سال ۱۹۸۳ با استفاده از مواد منفجره‌ای که توسط لیبی فراهم شده بود جان باخت، گفت: انتصاب کاموکا در سفارت لیبی در انگلیس پیام اشتباهی را به تروریست‌ها می‌رساند.

گروه اسلامی مبارز لیبیایی در سال ۲۰۰۱ به عنوان یک سازمان تروریستی اعلام شد اما برخی از طرفدارانش اجازه داشتند تا به عنوان پناهنده در کشورهای مقیم بمانند.

سازمان ملل اعضای این گروه را به ارتباط داشتن به بمب‌گذاری‌ها در مراکش و همچنین حمله به قطار مادرید در سال ۲۰۰۴ میلادی متهم کرده است.

این در حالی است که کاموکا از دولت و آژانس‌های اطلاعاتی انگلیس شکایت کرده و مدعی است که وی اشتباها در جریان تلاش برای اخراجش از کشور زندانی شده بود.

وی همچنین افزود: اسناد و مدارک استفاده شده علیه وی در این پرونده از طریق شکنجه در لیبی به دست آمده بودند.

مطلب قبلیآورنده و برکنار کننده حکومت ها مردم هستند!
مطلب بعدیبه اردوغان: یک پارچه آغشته به خون، چه بسا نشانه “یک جنایت”
پوریا نژادویسی
فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد برنامه برنامه سازی تلویزیون از دانشکده صدا و سیما. کارمند سابق معاونت سیاسی سازمان صدا و سیما ( اداره کلّ اخبار و اطلاعات ) تهیه کننده و کارگردان برنامه‌هایی‌ چون : دختران فراری پارک ملت- مجموعه عاشوراییان- ماجرای ورود گوشت‌های آلوده به کشور- هویت- رنگ و نقش- سیمای خانواده؛ قسمت خانواده و جوان- سازنده اولین فیلم آموزشی در خصوص نحوه چگونگی‌ رأی گیری برای ستاد انتخابات وزارت کشور- فیلم مستند دیدار سفیر کشور ژاپن در ایران از شهر همدان- مجری و خبرنگار مراکز ؛ تهران ؛ کیش ؛ همدان ؛ فارس- مسول پوشش خبری زلزله بم در سال۱۳۸۲- سر تیم خبری جلسات هیات دولت- سر تیم خبری جلسات بیت رهبری- سر تیم خبری سفرهای هیات دولت- عضو تیم خبری سفرهای رهبری- یکی‌ از عکاسان پروژه محرمانه قرار گاه سازندگی خاتم الانبیا در سایت ( قرب نوح )- همکار در برنامه‌های مختلف با عناوین دیگر چون : مشاور ؛ یکی‌ از کارگردانان هنری ؛مشاور مجری طرح ؛ نماینده حراست ؛ ناظر کیفی و پخش و ... **- عضو شورای عالی‌ تحقیق و مبارزه با مواد مخدر در وزارت کشور - عضو هسته مرکزی گزینش کلّ کشور - دبیر کنگره وزرای شهید هیات دولت در ریاست جمهوری - نماینده بنیاد شهید در ستاد کلّ نیروهای مسلح ( سماجا ) ديگر مسئوليت های پوريا نژاد ويسی از اين قرار است: - همکاری با نشريه گل آقا - همکاری کوتاه مدت با روزنامه کيهان در سال ۱۳۷۸ - تهيه کننده ی برنامه پرسش و پاسخ با دختران فراری پارک ملت، که از بخش خبری شبکه دوم تلويزيون جمهوری اسلامی پخش شد - سازنده ی اولين فيلم آموزشی انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا - دبير کنگره ی وزراء شهيد هيئت دولت - عضويت در گروه تحقيق مبارزه با مواد مخدر استاندری همدان - نماينده ی فرماندار همدان در اولين دوره ی انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در سال ۱۳۷۷ - سازنده ی فيلم مستند آشورا برای معاونت سياسی استانداری همدان - تهيه کننده و مجری برنامه ی خبری با عنوان "دانشجويان انقلاب چرا؟" برای بنياد حفظ آثار ارزشهای دفاع مقدس - مجری صدا و سيمای استان همدان، تهران و کيش در سال های ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۲ - مسئول پيگيری جلسه ی سخنرانی حسين لقمانيان در همدان - يکی از همکاران مطبوعاتی در رابطه با سفر خامنه ای به همدان - مدير بازرگانی روزنامه ی اعتماد در همدان و ...