کارزار جهانی مارتین اسکورسیزی برای تجدیدنظر در حکم سعید روستایی کارگردان فیلم برادران لیلا

0
458

مارتین اسکورسیزی، کارگردان شهیر ایتالیایی-آمریکایی گه تا کنون ۸ بار نامزد دریافت جایزه اسکار شده با انتشار پستی در صفحه رسمی خود در اینستاگرام تهیه طوماری را با هدف درخواست تجدیدنظر در حکم سعید روستایی، کارگردان و جواد نوروزبیگی، تهیه کننده فیلم برادران لیلا، کلید زد. 

آقای اسکورسیزی از دنبال‌کنندگان خود خواسته تا با امضای طوماری برای آقایان روستایی و نوروزبیگی طلب عدالت کنند.

یورونیوز نوشت؛ آقایان روستایی و نوروزبیگی به اتهام بی‌توجهی به تغییرات ابلاغی سازمان سینمایی ایران در فیلم برداران لیلا و حضور بدون مجوز آن در جشنواره فیلم کن در سال ۲۰۲۲ افزون بر حبس تعزیری به محرومیت از فعالیت‌های هنری و اجتماعی محکوم شده‌اند. 

شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران سعید روستائی کارگردان فیلم برادران لیلا را به ۶ ماه حبس تعزیری محکوم کرد، که یک بیستم آن قابل اجرا و مابقی به مدت ۵ سال تعلیق شده است، مستند این حکم، ساخت و پخش فیلم برادران لیلا در جشنواره کن بوده است.

همچنین در این حکم و به عنوان تعلیق مراقبتی، آقای روستائی در ایام تعلیق موظف به ۱. خودداری از فعالیت‌های مرتبط با جرم ارتکابی یا استفاده از وسائل موثر در آن در ایام تعلیق ۲. خودداری از ارتباط و معاشرت با اشخاص فعال در عرصه فیلمسازی در ایام تعلیق ۳. گذراندن دوره فیلمسازی با حفظ منافع ملی و اخلاقی در دانشکده صدا و سیما قم به میزان ۲۴ ساعت در ایام تعلیق شده است.

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید