کاخ سفید: وقت افزایش فشار جهانی برای تغییر رفتار خطرناک جمهوری اسلامی است

0
210

کاخ سفید روز جمعه در بیانیه‌ای ضمن انتقاد از فعالیت‌های بی ثبات کننده سپاه پاسداران جمهوری اسلامی در منطقه خاور میانه، از کشورهای «مسئولیت پذیر» خواست فشار جهانی را برای تغییر رفتار جمهوری اسلامی افزایش دهند.

سخنگوی کاخ سفید در این بیانیه گفت، در حالی که مردم ایران همچنان قربانی یک اقتصاد مشکل دار هستند، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی منابع خود را برای بسط نفوذ بی‌ثبات سازش در سراسر منطقه پخش کرده است.

سارا هاکبی سندرز در این بیانیه افزود، «سپاه پاسداران این هفته راکت‌هایی را به سمت شهروندان اسرائیل پرتاب کرد، و عوامل آن در یمن یک موشک بالیستیک به ریاض (پایتخت عربستان سعودی) شلیک کردند.»

وی با تاکید بر این که «اینها گواه دیگری بر اقدامات بی‌ملاحظه رژیم جمهوری اسلامی است که تهدید جدی صلح و ثبات منطقه بوده است،» گفت وقت آن است که کشورهای مسئول فشار را بر جمهوری اسلامی برای تغییر رفتار خطرناکش افزایش دهند.

بیانیه کاخ سفید چند روز پس از آن منتشر می‌شود که رئیس جمهوری آمریکا به دلیل آن که جمهوری اسلامی با رفتار بی‌ثبات کننده خود در منطقه و آزمایش موشکی بالیستیک روح برجام را نقض کرده، از توافق هسته‌ای ۲۰۱۵ خارج شد.

انتقاد کاخ سفید از اقدامات سپاه پاسداران، همچنین دو روز پس از حمله راکتی روز چهارشنبه از سوریه به مناطق تحت کنترل اسرائیل در بلندی‌های جولان و واکنش اسرائیل با حمله به مواضع جمهوری اسلامی در سوریه صورت می‌گیرد.

به گزارش صدای آمریکا؛ نیروی قدس سپاه پاسداران جمهوری اسلامی در ۲۵ اکتبر ۲۰۰۷ در فهرست تحریم های دولت ایالات متحده قرار گرفت، و خود سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز در ۱۳ اکتبر ۲۰۱۷ به این فهرست اضافه شد.