کاخ سفید تحریم های دوران کارتر علیه جمهوری اسلامی را تمدید کرد

0
137

باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا روز چهارشنبه ۱۲-۱۱-۲۰۱۴ در نامه ای به کنگره این کشور اعلام کرد که تحریم های اعمال شده از سال ۱۹۷۹ علیه ایران را یک سال دیگر تمدید می کند.

این تحریم ها که دولت آمریکا در دوران ریاست جمهوری جیمی کارتر برای اولین بار اعمال کرد، از فعالیت دولت جمهوری اسلامی در ایالات متحده جلوگیری می کند.

تحریم های واشینگتن علیه تهران، پس از اشغال سفارت آمریکا در تهران توسط گروهی معروف به “دانشجویان پیرو خط امام ” و به گروگان گرفتن ده ها دیپلمات آمریکایی در تهران، علیه جمهوری اسلامی  اعمال شد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، اوباما در نامه خود به کنگره آمریکا گفته است که ادامه تحریم ها پس از تاریخ ۱۴ نوامبر لازم است. روسای جمهوری آمریکا که پس از جیمی کارتر و قبل از اوباما زمام امور این کشور را به دست گرفتند، این تحریم را تمدید کرده بودند.

 به گزارش العربیه؛ تمدید تحریم های مرتبط با اشغال سفارت آمریکا در تهران در حالی صورت می گیرد که آمریکا و ۵ قدرت دیگر جهانی (بریتانیا، فرانسه، روسیه، چین و آلمان) در نظر دارند تا پیش از ضرب الاجل ۲۴ نوامبر به یک توافق جامع اتمی با ایران برسند که برنامه اتمی ایران را محدود، و تحریم های شدید اقتصادی علیه این کشور را بر می دارد.

مطلب قبلیخانواده مصطفی دانشجو: مسوول عوارض جسمى مصطفى، مسوولان قضایی هستند
مطلب بعدی«مارک والبرگ» مرد شش میلیارد دلاری می شود
پوریا نژادویسی
فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد برنامه برنامه سازی تلویزیون از دانشکده صدا و سیما. کارمند سابق معاونت سیاسی سازمان صدا و سیما ( اداره کلّ اخبار و اطلاعات ) تهیه کننده و کارگردان برنامه‌هایی‌ چون : دختران فراری پارک ملت- مجموعه عاشوراییان- ماجرای ورود گوشت‌های آلوده به کشور- هویت- رنگ و نقش- سیمای خانواده؛ قسمت خانواده و جوان- سازنده اولین فیلم آموزشی در خصوص نحوه چگونگی‌ رأی گیری برای ستاد انتخابات وزارت کشور- فیلم مستند دیدار سفیر کشور ژاپن در ایران از شهر همدان- مجری و خبرنگار مراکز ؛ تهران ؛ کیش ؛ همدان ؛ فارس- مسول پوشش خبری زلزله بم در سال۱۳۸۲- سر تیم خبری جلسات هیات دولت- سر تیم خبری جلسات بیت رهبری- سر تیم خبری سفرهای هیات دولت- عضو تیم خبری سفرهای رهبری- یکی‌ از عکاسان پروژه محرمانه قرار گاه سازندگی خاتم الانبیا در سایت ( قرب نوح )- همکار در برنامه‌های مختلف با عناوین دیگر چون : مشاور ؛ یکی‌ از کارگردانان هنری ؛مشاور مجری طرح ؛ نماینده حراست ؛ ناظر کیفی و پخش و ... **- عضو شورای عالی‌ تحقیق و مبارزه با مواد مخدر در وزارت کشور - عضو هسته مرکزی گزینش کلّ کشور - دبیر کنگره وزرای شهید هیات دولت در ریاست جمهوری - نماینده بنیاد شهید در ستاد کلّ نیروهای مسلح ( سماجا ) ديگر مسئوليت های پوريا نژاد ويسی از اين قرار است: - همکاری با نشريه گل آقا - همکاری کوتاه مدت با روزنامه کيهان در سال ۱۳۷۸ - تهيه کننده ی برنامه پرسش و پاسخ با دختران فراری پارک ملت، که از بخش خبری شبکه دوم تلويزيون جمهوری اسلامی پخش شد - سازنده ی اولين فيلم آموزشی انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا - دبير کنگره ی وزراء شهيد هيئت دولت - عضويت در گروه تحقيق مبارزه با مواد مخدر استاندری همدان - نماينده ی فرماندار همدان در اولين دوره ی انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در سال ۱۳۷۷ - سازنده ی فيلم مستند آشورا برای معاونت سياسی استانداری همدان - تهيه کننده و مجری برنامه ی خبری با عنوان "دانشجويان انقلاب چرا؟" برای بنياد حفظ آثار ارزشهای دفاع مقدس - مجری صدا و سيمای استان همدان، تهران و کيش در سال های ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۲ - مسئول پيگيری جلسه ی سخنرانی حسين لقمانيان در همدان - يکی از همکاران مطبوعاتی در رابطه با سفر خامنه ای به همدان - مدير بازرگانی روزنامه ی اعتماد در همدان و ...