ژولیت بینوش جشنواره برلین را افتتاح می کند

0
142

ژولیت بینوش (زاده ۹ مارس ۱۹۶۴) هنرپیشهٔ فرانسوی است.وی اولین بازیگر زنی است که موفق به دریافت تاج سه‌گانه (جوایز بهترین بازیگر زن فستیوال‌های کن، ونیز و برلین) شده است.

شصت و پنجمین دوره جشنواره فیلم برلین با نمایش تازه‌ترین فیلم ژولیت بینوش بازیگر فرانسوی به کارگردانی ایزابل کوشت شروع به کار می کند.

 «کسی شب را نمی‌خواهد» ساخته ایزایل کوشت بازیگر اسپانیایی با اولین نمایش جهانی خود، به عنوان فیلم افتتاحیه این دوره جشنواره برلین انتخاب شد.

«کسی شب را نمی‌خواهد» محصول مشترک اسپانیا، فرانسه و بلغارستان و روایتگر داستانی است که در اوایل قرن بیستم و در ناحیه دورافتاده گرینلند در قطب شمال روی می ‌دهد.

ژولیت بینوش بازیگر فرانسوی برنده اسکار، رینکو کیکوچی بازیگر ژاپنی و گابریل برن در این فیلم نقش آفرینی کرده اند.

دیتر کاسلیک مدیر جشنواره برلین در بیان دلایل انتخاب این فیلم گفت: ایزابل کوشت تصویری باشکوه از زندگی دو زن را ترسیم کرده است

.749113

«زندگی من بدون من» در سال ۲۰۰۳ و «مرثیه» در سال ۲۰۰۸ از جمله فیلم های کوشت در دوره‌های پیشین جشنواره فیلم برلین بوده‌اند.

امسال این جشنواره اروپایی دارن آرونوفسکی کارگردان، فیلمنامه‌نویس و تهیه ‌کننده آمریکایی را به عنوان رییس هیات داوران بخش مسابقه بین‌الملل همراه خود دارد.

به گزارش مهر به نقل از ددلاین، شصت و پنجمین دوره جشنواره فیلم برلین از ۵ تا ۱۵ فوریه ۲۰۱۵ (۱۶ تا ۲۶ بهمن‌ماه) برگزار می‌شود.

بینوش از مادری هنرپیشه و پدری مجسمه‌ساز متولد شد. در ۲۳ سالگی پس از بازی در فیلم سبکی تحمل‌ناپذیر وجود باعث توجه بسیاری از منتقدین سینما شد. در سال ۱۹۹۶ با اجرای نقش هانا در فیلم پر فروش بیمار انگلیسی برنده جایزه اسکار شد. بینوش در سال ۲۰۰۰ با بازی در نقش وین روشه در فیلم شکلات نامزد دریافت اسکار بازیگر نقش اول زن شد.وی همچنین برنده جایزه بهترین بازیگر زن جشنواره کن در سال ۲۰۱۰ برای بازی در فیلم کپی برابر اصل شد.