«ژرار دپاردیو» در نقش «استالین»

0
157

«ژرار دپاردیو»، بازیگر سرشناس فرانسوی که شهروند روسیه است، در فیلم جدیدش نقش «استالین»، دیکتاتور اتحادیه جماهیر شوروی را بازی می‌کند.

 «دپاردیو» که به سبب فرار از پرداخت مالیات سنگین در فرانسه در سال ۲۰۱۳ تبعه کشور روسیه شد، حالا در فیلمی فرانسوی به کارگردانی «فنی آردانت» بازی در نقش «جوزف استالین»، دیکتاتور مشهور شوروی سابق را تجربه خواهد کرد.

 این فیلم اقتباسی از زمان نوشته «ژان دنیل بالتاسات» در سال ۲۰۱۳ با عنوان «نیمکت استالین» خواهد بود و در حال و هوای دهه ۱۹۵۰ و با تمرکز بر زندگی هنرمندی است که قرار است اثر یادبود «استالین» را بسازد.

در حالی که کمپانی پرتغالی-فرانسوی «لیپارد فیلم» تهیه‌کنندگی این فیلم را برعهده دارد،‌ استودیو فیلمسازی «Mosfilm» در مسکو مسئولیت تهیه لباس و پشتیبانی این اثر اقتباسی را برعهده خواهد داشت.

«دپاردیو» از سال ۲۰۱۳ که برای عدم پرداخت مالیات بر درآمد دولت فرانسه شهروندی روسیه به وی اعطا شد، از حضور در یک فیلم دیگر درباره شوروی سابق خبر داده که این فیلم درباره مبارزان ارشد فرانسوی در جنگ جهانی دوم است که همراه با خلبانان اتحادیه جماهیر شوروی فرار کردند.

این بازیگر فرانسوی در مصاحبه‌ای در ماه اکتبر ضمن ابراز علاقه خود به روسیه، با انتقاد سخت از آمریکا گفت: آنها با هم جنگیدند‌، بومیان را نابود کردند و سپس به برده‌داری روی آوردند و سپس جنگ داخلی به راه انداختند. بعدها اولین کشوری بودند که از بمب اتم استفاده کردند. بنابراین من ترجیح می‌دهم یک روسیه‌ای باشم.

«ژرار دپاردیو» کسب دو بار جایزه سزار و یک بار جایزه گلدن گلوب در کارنامه سینمایی دارد و جایزه بهترین بازیگر مرد جشنواره فیلم ونیز در سال ۱۹۸۵ برای فیلم« پلیس» از دیگر جوایز معتبر این بازیگر باسابقه است که حدود ۱۷۰ فیلم در کارنامه دارد.

به گزارش ایسنا به نقل ازهالیوود ریپورتر، وی تاکنون ۱۵ بار نامزد دریافت جوایز سزار (اسکار سینمای فرانسه) بوده و برای فیلم‌های « آخرین مترو» و «سیرانو دوبرژراک» این جایزه را از آن خود کرده است.

taddlr.com