ژاپن را در ژاپن وادار به زانو زدن کردیم

0
117

تیم ملی والیبال ایران در چهارمین دیدار خود در رقابتهای انتخابی المپیک به مصاف ژاپن رفت و در یک بازی مهیج و حساس، میزبان مسابقات را شکست داد تا با روحیه ای بالا آماده نبرد مقابل چین شود.

 تیم های ملی والیبال ژاپن و ایران از ساعت ۱۴:۴۵ روز چهارشنبه در چارچوب رقابتهای انتخابی المپیک دیدار خود را در سالن مترو پولیتن توکیو برگزار کردند که این بازی مهیج را تیم کشورمان ۳ بر یک برنده شدند و ۳ امتیاز به جمع امتیازات خود اضافه کردند. شاگردان لوزانو ست های اول، سوم و چهارم را به ترتیب با امتیازات ۲۵ بر ۲۰، ۲۵ بر ۲۲ و ۲۷ بر ۲۵  پیروز شدند و ست دوم را ۲۵ بر ۱۹ به میزبان واگذار کردند.

اشتباهات ایران و برتری ژاپن
ست دوم این بازی نیز با امتیازگیری متوالی هر دو تیم همراه شد. تیم کشورمان مثل ست نخست در دفاع روی تور عملکرد بهتری داشت و ژاپن هم با تکیه بر اسپک های شیمیزو در منطقه دو بدنبال مسلط شدن بر بازی بود. تیم ژاپن با سرویس های بهتری که در این ست داشت، وقت نخست استراحت فنی را ۸ بر ۶ به نام خود ثبت کرد.

چند اشتباه از سوی بازیکنان ایران تحت فشار تماشاچیان حریف باعث شد ژاپن ۱۰ بر ۷ پیش بیفتد. دفاع خوب روی اسپک موسوی اختلاف امتیاز دو تیم را به عدد ۴ رساند تا لوزانو تقاضای وقت استراحت کند. ژاپن با دفاع روی تور بهتری که در این لحظات داشت فاصله را بیشتر کرد تا وقت دوم استراحت فنی ست دوم ۱۶ بر ۱۱ به سود ژاپن رقم بخورد.

اشتباهات تیم ایران بعد از بازگشت به میدان ادامه یافت و ژاپن ۱۹ بر ۱۳ پیش افتاد. میزبان که به کارهای ترکیبی روی آورده بود در دفاع روی تور نیز خوب کار کرد. لوزانو سرمربی تیم ایران در واکنش به این امتیازگیری تیم میزبان، تغییراتی را در ترکیب ایجاد کرد اما نتیجه ۲۵ بر ۱۹ به سود ژاپن رقم خورد و دو تیم برابر شدند.

انگیزه های شاگردان لوزانو
تیم ایران ست سوم را با همان ارنج اولیه بازی آغاز کرد. ژاپن که روحیه خوبی کسب کرده بود با حمایت تماشاگرانش خیلی زود دو امتیاز پیش افتاد و با دریافت های فوق العاده ای که داشت این روند را با برتری ۷ بر ۵ ادامه داد. امتیازی که موسوی با دفاع اسپک شیمیزو کسب کرد فاصله را کاهش داد ولی برتری ۸ بر ۷ در وقت نخست استراحت فنی به سود میزبان بود.

تیم ژاپن پس از بازگشت به زمین ۱۰ بر ۸ پیش افتاد اما سرویس های خوب معروف و اشتباهات ژاپن برتری ۱۲ بر ۱۰ ایران را رقم زد تا سرمربی ژاپن تقاضای وقت استراحت کند. تیم ایران با دفاع خوب عادل غلامی و سپس پوئن سرویس عبادی پور فاصله را بیشتر کرد و در وقت دوم ۱۶ بر ۱۲ از میزبان مسابقات پیشی گرفت.

تیم کشورمان با بازی خوب خود برتری ۱۹ بر ۱۳ را روی تابلو ثبت کرد که سرمربی ژاپن بار دیگر چاره را در تایم اوت دید. اشتباهات بازیکنان کشورمان فاصله دو تیم را به ۳ امتیاز رسانده بود. ژاپن در امتیاز ۲۲ بر ۲۰ فاصله خود را به دو امتیاز کاهش داد و این بار لوزانو تقاضای تایم اوت کرد. بازی در اوج حساسیت دنبال شد و با دفاع روی تور موسوی تیم ایران این ست را ۲۵ بر ۲۲ برنده شد.

اوج حساسیت در ست سرنوشت
ست چهارم این دیدار با حساسیت بالایی که داشت آغاز شد. در ابتدای این ست از بازیکنان کشورمان چند اشتباه سر زد تا ژاپن برتری دو امتیازی خود را به ثبت برساند. ژاپن ۶ بر ۳ از ایران پیش افتاد که لوزانو درخواست تایم اوت کرد. تیم ایران سه امتیاز متوالی کسب کرد و با ژاپن برابر شد تا اینکه سرویس تغییر کرد. وقت نخست استراحت فنی این ست برتری ۸ بر ۷ ایران را در پی داشت.

تیم کشورمان که در دفاع روی تور شرایط بهتری داشت فاصله را به دو امتیاز رساند اما دو تیم در امتیاز ۱۰ برابر شدند. لوزانو در ادامه زرینی را به میدان فرستاد و در حالی که ایران دو امتیاز بیشتر از حریف کسب کرده بود با دو اشتباه متوالی شرایط تغییر کرد و در وقت دوم استراحت فنی تیم ژاپن ۱۶ بر ۱۵ پیش افتاد.

ادامه بازی اشتباهات متوالی بازیکنان تیم ایران را بدنبال داشت تا جایی که ژاپن ۲۰ بر ۱۷ پیش افتاد و لوزانو که دریافت های اول و خط حمله کشورمان را در شرایط خوبی نمی دید تقاضای تایم اوت کرد. تیم ایرنا در اوج حساسیت در امتیاز ۲۲ به ژاپن رسید. دو تیم در امتیاز ۲۴ برابر بودند که لوزانو با تعویض خود قائمی را به خط سرویس فرستاد و ایران در پی دریافت نه چندان خوب حریف به امتیاز ۲۵ رسید. این ست حساس در نهایت با برتری ۲۷ بر ۲۵ تیم کشورمان پایان یافت.

به گزارش مهر؛ تیم ملی ایران ساعت ۸:۲۵ فردا پنجشنبه دیداری حساس برابر چین برگزار می کند. تیم چین با کیفیت بالایی که از خود به نمایش گذاشته است رقیب اصلی ایران برای کسب سهیمه آسیا محسوب می شود.