چين نمايش فيلم «نوح» را ممنوع كرد

0
238

دولت چین اعلام کرده است، به سبب جلوگیری از ایجاد حساسیت‌های دینی از نمایش فیلم «نوح»، جدیدترین ساخته «آرنوفسکی» در این کشور جلوگیری کرده است.

به گزارش رویترز، در این شرایط نوح که با آغاز نمایش خود در آمریکا از 28 مارس، گیشه موفقی در این کشور داشته و می‌توانست در چین نیز به عنوان دومین بازار هدف، گیشه خوبی داشته باشد، در پرجمعیت‌ترین کشور جهان نیز اکران نخواهد شد.

در این میان برخی گزارش‌ها علت اصلی عدم نمایش نوح در چین را عدم توافق مسئولان کمپانی پارامونت با مقامات فرهنگی چین بر سر حذف بخش‌هایی از این فیلم را اعلام کرده‌اند. پیش از این نیز نمایش فیلم «نوح» در کشورهای مالزی، قطر، بحرین، امارات، مصر و اندونزی به دلیل مشابه ممنوع اعلام شده بود.

در فیلم «نوح» که تصویری تاریک از داستان حضرت نوح  را بازگو می‌کند، «راسل کرو» در نقش حضرت نوح  ظاهر شده و «اما واتسون»‌، «جنیفر کانلی»‌، «لوگان لرمن»‌، «ری وینستون»، «مارک مارگولیس» و «مدیسون دیون‌پورت» از دیگر ستارگان نام‌آشنایی هستند که بازیگر «گلادیاتور» را در جدیدترین پروژه آرونوفسکی همراهی می‌کنند.

به گزارش ایسنا؛ «آنتونی هاپکینز»، بازیگر پیشکسوت برنده‌ اسکار نیز در جدیدترین ساخته آرنوفسکی نقش «متوشالح»، جد بزرگ حضرت نوح را بازی می‌کند.

e-manic.blogspot.com