چهارهزار نفر از نیروهای سپاه پاسدران به سوریه اعزام می شوند..!

0
522

روزنامه بریتانیایی “اندیپندنت” روز یکشنبه  به نقل از منابع خود در گزارشی آورده است که مقامات ایرانی به منظور حمایت از رژیم بشار اسد تصمیم گرفتند ۴۰۰۰ هزار نفر از نیروهای سپاه پاسداران را به سوریه اعزام کنند.

العربیه گزارش داد؛ “منذر ماخوس” سفیر ائتلاف ملی مخالفان رژیم بشار اسد در فرانسه در گفت و گو با تلویزیون العربیه اظهار داشت :”این گزارش می تواند تعیین کننده اصلاحی بودن یا نبودن حسن روحانی رئیس منتخب جمهوری اسلامی  باشد.”

سفیر ائتلاف مخالفان افزود :” ارسال ۴۰۰۰ از نیروهای سپاه به سوریه می تواند به جنگ فراگیر منجر شود و گفته برخی از تحلیلگران مبنی بر ” تلاش جمهوری اسلامی برای گسترش امپراطوری جدید فارس در منطقه” را تاکید خوهد کرد. “

بر اساس گزارش روزنامه اندیپندنت این تصمیم یک هفته پیش از اجرای انتخابات ریاست جمهوری در ایران از سوی مقامات این کشور تصویب شده است.

در همین حال کمیته های انقلاب سوریه از ادامه درگیری های نظامی در مناطق مختلف این کشور میان ارتش نظامی و مخالفان خبر دادند.

به گفته این کمیته ها نیروهای بشار اسد صبح امروز با بیش از ۷۰۰ خمپاره مناطق جنوب دمشق را گلوله باران کردند.

از سوی دیگر شورای رهبری انقلاب در دمشق اعلام کرد که نیروهای رژیم سوریه در منطقه العسالی در این شهر بر ضد مخالفان از گازهای سمی استفاده کردند.

در این گزارش هیچ اشاره ای به شمار قربانیان نشده است.

مقامات کاخ سفید روز پنج شنبه گذشته اعلام کردند به دلیل استفاده رژیم سوریه از سلاح شیمیایی تصمیم گرفتند به مخالفان سوری سلاح ارسال کنند.