چرا «تونتو» روی سرش یک کلاغ مرده دارد..؟

0
839

«دپ» در گفتگو با پایگاه خبری «ایی دبلیو» (EW) درباره این چهره پردازی توضیح داده است.

به گزارش سینما خبر ؛ «جانی دپ»‌ از جمله ستارگانی است که همواره آمادگی لازم برای ریسک چهره پردازیهای عجیب و غریب را دارد. نمونه اخیر این چهره پردازی را می توان در فیلم «رنجر تنها» مشاهده کرد. «جانی دپ»‌ در این فیلم نقش «تونتو» که یک بومی سرخ پوست آمریکایی است را ایفا کرده و همانند بسیاری از نقشهایش چهره پردازی متفاوتی دارد. در این فیلم تونتو با صورت کاملا گچی و خطهای سیاه و از همه جالبتر کلاغ مرده ای که روی سرش قرار گرفته ظاهر شده است.

«دپ» در گفتگو با پایگاه خبری «ایی دبلیو» (EW) درباره این چهره پردازی توضیح داده است.

“پس از مشاهده تصویر یک بومی سرخ پوست آمریکایی اثر «کایربی ساتلر» این طراح را پیشنهاد دادم. در این طرح ، رئیس یک قبیله سرخ پوستی با صورتی سفید و راه های سیاه و کلاغ مرده ای که روی سرش قرار گرفته ظاهر شده است. این طرح مورد موافقت کارگردان و طراح چهره پرداز قرار گرفت.”

دپ افزود :

“در فرهنگ سرخپوستان ، حیوانات و پرندگان مرده نمادی از ارواح و زنده ها هستند. همچنین آنها القاب برخی حیوانات را به خود می دهند و در صورت کشته شدن با قرار دادن بخشی از آن حیوان با پرنده (همانند پر ،‌دندان و یا ناخن) سعی دارند آن را همواره جاودان و زنده نشان دهند. در رنجر تنها هم تونتو با قرار دادن کلاغ مرده روی سرش سعی در زنده نگه داشتن هدف خود که همان انتقام است، دارد “

«رنجر تنها» از ۳ جولای در سینماهای آمریکا به اکران درآمده است . دپ بازی در این فیلم را نوعی ادای احترام به بومیان آمریکا اعلام کرده است.