پیمان معادی: فیلم مشترک تهران و استانبول را خواهم ساخت

0
169

پیمان معادی، بازیگر محبوب ایرانی که در عرصه کارگردانی نیز افتخارات چشمگیری داشته،درباره پروژه‌های آینده‌اش گفت: «سفرهای بسیاری داشتم و در این اثنا قصه های زیادی هم نوشته‌ام. یکی از آنها، مناسب ترکیه و ایران است که برخی تهیه کنندگان برای ساخت آن ابراز تمایل کرده‌اند، اما مشغله کاری مانع این امر شده است.»

وی افزود: «این موضوع موجب شده به اندازه کافی نتوانم در این مورد تمرکز داشته باشم. قصه جدیدم بین تهران و استانبول می‌گذرد و امیدوارم بتوانم در زمان مناسب آن را بسازم.»

-از بازی در فیلم‌های ایرانی بسیار لذت می‌برم

معادی با اشاره به ادامه مراحل تهیه فیلم «متری شش و نیم» به کارگردانی سعید روستایی اظهار داشت:

«فعلا مشغول بازی در یک پروژه هالیوودی با بودجه ای کلان به نام «Six Underground» به کارگردانی مایکل بی و در کنار بازیگرانی چون رایان رینولدز و ملانیا لوران در رم هستم.

سپس در یک فیلم فرانسوی در پاریس بازی خواهم کرد. بعد از آن نیز چند فیلم دیگر که بر حسب انتخاب محقق خواهد شد. از بازی در فیلم های ایرانی که همین الان هم ادامه دارد، بیشتر لذت می برم. چون قصه‌های داخلی بسیار بهترند.»

-از طرفداران سینمای نوری بیلگه جیلان هستم

او خود را یکی از هوادارن فیلم‌های سینمایی نوری بیلگه جیلان از کارگردانان سرشناس ترکیه دانست و تصریح کرد:

پیمان معادی بازیگر و کارگردان سرشناس ایرانی در گفتگو با «آناتولی» اعلام کرد قصه جدیدم بین تهران و استانبول می‌گذرد و امیدوارم در زمان مناسب آن را بسازم.

«سینمای ترکیه و دیگر کشورها را می‌شناسم. ترکیه سینماگران بسیار خوبی دارد. سالها قبل فیلم های خوبی مانند «یول» را تماشا کرده و پسندیدم. اخیرا نیز فیلم «موستانگ» را دیدم. فلیم های نوری بیلگه جیلان به ویژه «خواب زمستان» را بسیار دوست دارم. احتمال دارد در یک فیلم ترک بازی کنم.

برای ما جا مهم نیست. ایران با هالیوود یا اروپا فرقی ندارد. مهم قصه خوب است که باید ارائه داده شود و بتوانم خود را در آن بیابم. شعف و اشتیاق خاصی برای بازی در پروژه خارجی ندارم. قصه‌های بسیار خوبی در ترکیه نوشته می‌شود. چند مورد نیز خوانده‌انم. خودم نیز قصه‌ای برای کارگردانی در ایران و ترکیه نوشته‌ام.»

-دریافت جایزه در بخش کارگردانی دلنشین است.

معادی که اخیرا جایزه بهترین کارگردانی جشنواره بین‌المللی بوغازیچی استانبول را با فیلم «بمب؛ یک عاشقانه» را گرفته، ضمن ابراز خوشحالی از این موضوع گفت: «خیلی خوشحالم که جایزه کارگردانی را کسب کردم. دریافت جایزه در این بخش همیشه دلنشین تر بوده است، چون شامل موارد دیگر نیز می‌شود.»

«مردم از حضورم در فیلم های بین المللی استقبال می کنند»

این هنرپیشه مشهور که در چند فیلم شاخص هالیوودی به همراه بازیگران بزرگی بازی کرده، درباره واکنش مردم ایران نسبت به حضورش در این عرصه اظهار داشت:

«آنان از حضور من در پروژه‌های بین‌المللی استقبال می‌کنند. انتخاب‌های شما، احترام به همراه دارد. چندین پروژه داخلی و خارجی را به خاطر همین موضوع نپذیرفته‌ام. خیلی خوشحالم که این احترام وجود دارد و امیدوارم ادامه داشته باشد.

وی در پایان ضمن ابراز خرسندی از حضور در ترکیه گفت: «از حضور در اینجا خیلی خوشحالم. استانبول را دوست دارم. امیدوارم که اوضاع مملکت و منطقه بهتر باشد و آسیب کمتری به مردم از لحاظ اجتماعی و اقتصادی وارد شود.»

به گزارش آناتولی؛ گفتنی است پیمان معادی کارحرفه‌ای خود را با فیلمنامه نویسی برای اثر «آواز قو» در سال ۲۰۰۰ آغاز کرد. او سال ۲۰۱۱ برای نقش آفرینی در فیلم «جدایی نادر از سیمین» به کارگردانی اصغر فرهادی برنده خرس نقره بهترین بازیگر مرد از جشنواره بین‌المللی فیلم برلین شد.