پیغام تند پوتین برای اردوغان؛ می‌توانم سوریه را استالینگراد کنم

2
161

اظهارات چند روز قبل «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه، در مورد اینکه «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه، دیدگاه خود را در مورد سوریه و ادامه حمایت از این کشور عربی تغییر داده با واکنش تند مسکو مواجه شد.

در همین رابطه کرملین اقدام به احضار «امید یاردیم» سفیر ترکیه در مسکو کرده است.

بر اساس این گزارش، یاردیم بطور مستقیم توسط «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه احضار شده، و پوتین به سفیر ترکیه هشدار داده که اگر آنکارا به حمایت از داعش پایان ندهد، مسکو روابط دیپلماتیک خود را با ترکیه قطع می کند.

به نوشته وترنز تودی پوتین در دیدار با سفیر ترکیه، اردوغان را یک دیکتاتور خطاب کرده است.

1785731

بر اساس گزارش های موجود، دیدار پوتین و سفیر ترکیه به مدت دو ساعت ادامه داشته و رئیس جمهور روسیه به نماینده آنکارا گفته است:

به اردوغان بگوئید همراه با تروریست های داعش به جهنم برود. پوتین در ادامه با حالت خشم گفته است: من می‌توانم سوریه را به نبرد «استالینگراد بزرگ» برای اردوغان و همپیمانان وی که شرورتر از آدولف هیتلر هستند تبدیل کنم.

به گزارش  مهر به نقل از وترنز تودی،  پوتین در ادامه اردوغان را به دو رویی متهم کرده چرا که رئیس جمهور ترکیه کودتای نظامی در مصر را محکوم می کند اما تمامی اقدامات تروریستی را که برای سرنگون کردن حکومت سوریه انجام می شوند مورد حمایت قرار می دهد. 

2 دیدگاه‌ها

  1. رئیس جمهور روسیه انچه در حمایت رژیم ملاها کرده و می کند ازنظر من یک خیانت به ایران و ایرانیست اقای پوتین بهتر از هرکس میداند در مورد دخالت های روسیه و حمایت از ملاها واین از نظر حفظ منافه روسیه است همانطور که کارتر در سرنگونی رژیم پادشاهی نفش درجه اول را بررعهد داشت . ولی من همیشه اقای ولادیمیر پوتین را از لحاظ مقاومت در برابر امریکا و مخالفت ایشان با مذهبی ها ستایش کرده ام به خصوص از حمایت روسیه در مورد مردمی که می خواهند از حمایت روسیه در مرز های مشترک خود بر خوردار باشند در مورد اختلاف با رئیس جمهور ابله ترکیه باید گفت او سر کمال اتاتورک را دور دیده که انقدر گوه زیادی می خوره سوار سیاست شدن او همانند بر پشت اسب نشستن اوست که اسب را به جای خر اشتباه گرفته ومی خواهد از او سواری بکشد و خودم دیدم که اسب سواری بده به یک الاغ سوار نیست

Comments are closed.