پیشرفته‌ترین کفش ورزشی دنیا با فناوری چاپ سه بعدی

0
162
Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2016-03-08 13:57:03Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

محققان موفق به تولید کفش ورزشی جدیدی شده‌اند که نه تنها از فناوری چاپ سه بعدی در ساخت آن استفاده شده بلکه در این فرآیند یکی از نرم‌افزارهای رایانه‌ای پیشرفته نیز به کار گرفته شده است.

استفاده از فناوری چاپ سه بعدی در عرصه‌های مختلف توسعه چشمگیری یافته که صنایع مرتبط با طراحی و تولید تجهیزات و البسه ورزشی از جمله آن‌هاست.

اکنون محققان شرکتی موسوم به Under Armour همپای سایر غول‌های شناخته شده عرصه تجهیزات ورزشی نظیر آدیداس و نایک وارد عمل شده و با بهره‌گیری از تازه‌ترین دستاوردهای این عرصه، یکی از پیشرفته‌ترین کفش‌های ورزشی جهان را تولید کرده است.

نکته بارزی که در این نوآوری دیده می‌شود استفاده از نرم‌افزار رایانه‌ای برای طراحی و در نهایت چاپ حرفه‌ای این کفش است که آن را از سایر محصولات رقبا متمایز می‌کند.

شرکت سازنده اعلام کرده که با استفاده از این نوآوری محصولی ارایه شده که ورزشکاران در حین استفاده از آن بالاترین پایداری و راحتی را احساس خواهند کرد.

این کفش ورزشی به تعداد بسیار محدود تولید شده و با قیمت ۳۰۰ دلار به فروش می‌رسد. گفته می‌شود به زودی کار تولید انبوه این محصول فناورانه در آمریکا آغاز خواهد شد.

به گزارش مهر، شرکت Under Armour همچنین خبر داده که در نظر دارد به زودی استفاده از این نوآوری را در طراحی و ساخت سایر کفش‌ها از جمله کفش‌های طبی نیز آغاز کند.