پیروزی قاطع تیم ملی والیبال مقابل چین

0
164

 تیم ملی والیبال ایران توانست در بازی دوم خود از لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۱۹ با نتیجه قاطعانه سه بر صفر چین (میزبان مسابقات) را شکست دهد.

از ساعت ۱۶:۳۰ عصر روز، شنبه، ۱۱ خرداد تیم ملی والیبال ایران در دومین دیدار خود از لیگ ملت‌های ۲۰۱۹ والیبال، برابر تیم ملی چین که میزبان هفته اول این مسابقات بود به میدان رفت و توانست در سه ست این تیم را شکست دهد.

تیم ملی ایران به ترتیب با امتیاز ۲۵ بر ۲۲ در ست اول، ۲۵ بر ۱۸ در ست دوم و ۲۵ بر ۲۱ در ست سوم میزبان را شکست داد.

تیم ملی ایران در بازی سوم خود از هفته اول مسابقات، باید امروز، یکشنبه ۱۲ خرداد به مصاف تیم آلمان برود.

ایران، ایتالیا، چین، آلمان، برزیل، آرژانتین، ژاپن، کانادا، لهستان، روسیه، پرتغال، استرالیا، فرانسه، صربستان، بلغارستان و آمریکا ۱۶ تیم حاضر در رقابت‌ها هستند که پس از پایان دور مقدماتی مسابقات، پنج تیم برتر به همراه تیم آمریکا میزبان مرحله نهایی رقابت‌ها از ۱۹ تا ۲۳ تیرماه برای تکلیف قهرمان جدال خواهند داشت.

تیم‌های فرانسه، ایران، ایتالیا، آرژانتین، چین، برزیل، روسیه، لهستان، صربستان، آمریکا، آلمان و ژاپن ۱۲ تیم اصلی وثابت در لیگ ملت‌های والیبال خواهند بود که برای هفت سال در گروه مردان لیگ ملت‌های والیبال حضور خواهند داشت. تیم ملی والیبال ایران در سال ۲۰۱۹ هفتمین حضور خود در لیگ جهانی والیبال را که با نام لیگ ملت‌های والیبال برگزار می‌شود، در حالی تجربه می‌کند که هدایت تیم ایران را ایگور کولاکوویچ برای سومین سال متوالی در این رقابت‌ها بر عهده دارد.

ملی پوشان ایران در شش دوره گذشته این رقابت‌ها با خولیو ولاسکو (۲۰۱۳)، اسلوبودان کواچ (۲۰۱۴ و ۲۰۱۵)، رائول لوزانو (۲۰۱۶) و کولاکوویچ (۲۰۱۸و ۲۰۱۷) به میدان رفتند.

بهترین عنوان ایران در این مسابقات با حضور کواچ در سال ۲۰۱۴ بود که ملی پوشان موفق شدند مقام چهارم مسابقات را کسب کنند. سال گذشته نیز تیم ملی با هدایت ایگور کولاکوویچ در جایگاه دهمی قرار گرفت.

به گزارش خبرورزشی؛ تیم‌های والیبال برزیل (با ۹ مدال طلا، ۷ نقره، ۴ برنز)، ایتالیا (با ۸ مدال طلا، ۳ نقره، ۴ برنز) و تیم روسیه (با ۳ مدال طلا، ۵ نقره، ۷ برنز) به ترتیب پرافتخار ت‌ین تیم‌های لیگ جهانی هستند.