پیدا کردن ۲۲ مین دریایی ساخت جمهوری اسلامی در ساحل غربی یمن در دریای سرخ

0
154

گروه مهندسی نیروهای مشترک در سواحل غربی یمن روز پنجشنبه ۱۴ ژانویه اعلام کردند که یک مین دریایی ساخت رژیم جمهوری اسلامی که توسط شبه نظامیان تروریستی حوثی کار گذاشته شده بود در آبهای دریای سرخ در ساحل غربی این کشور پیدا کردند.

یک منبع نظامی یمنی در تیم مهندسی این کشور گفت، یک واحد گشتی از گروه مهندسی طی گزارشی از پیدا کردن یک مین بزرگ با قدرت تخریبی که امواج دریا آن را به ساحل منطقه غلیفقه آورده بود را پسدا کردند. این گروه سپس با یک تیم تخصصی آن را تفکیک و سپس منفجر کردند.

این مین و مین‌های دیگری که مصدر آنها رژیم جمهوری اسلامی است به شبه نظامیان حوثی داده شده تا در آب راههای بین المللی بویژه باب المندب کاشته شوند.

منابع نظامی یمن می‌گویند کاشتن مین در آب‌راههای بین‌المللی و در مسیر کشتی‌های تجاری جهان در حقیقت در راستای سیاست تخریبی رژیم جمهوری اسلامی در منطقه صورت می‌گیرد این عملیات تخریبی توسط شبه نظامیان مزدور حوثی انجام می‌گیرد.

بر اساس بیانیه منتشر شده توسط رسانه‌های نظامی نیروهای مشترک، روز چهارشنبه این نوع مین‌های دریایی که در اندازه‌های مختلف توسط شبه نظامیان تروریستی حوثی کاشته در مسیر کشتیرانی کارگذاری شدند، به عنوان بخشی از فعالیت تروریستی و تخریبی رژیم جمهوری اسلامی و به منظور تهدید ناوبری دریایی و تجارت جهانی در آبهای بین المللی در جنوب دریای سرخ انجام گرفته است.

مهندس محمد ثامر حزام مسئول ستاد مهندسی مقاومت ملی نیروهای مشترک یمن، گفت: مین‌های دریایی ساخت رژیم جمهوری اسلامی بوده و از نوع معروف به «صدف» که این نوع مین با برخورد پوسته خارجی آن با کشتی‌ یا هر جسم دیگری منفجر خواهد شد.

او تاکید کرد که این نوع مین‌های رژیم جمهوری اسلامی در وهله اول قایق‌ها و کشتی‌های ماهیگیران یمنی را در معرض خطر قرار می‌دهند.

او گفت این مین بیست و دومین نوع از این مین‌هاست که توسط تیم‌های مهندسی نیروهای مشترک در سواحل غربی دریای سرخ یافت شده است.

العربیه نوشت؛ او افزود البته تاکنون صدها مین ایرانی از نوع دیگری توسط مهندسی نیروهای مشترک پیدا و منهدم شده است.