پیام نوروزی دراویش تبعید شده به زندان رجایی شهر

0
113

فرشید یداللهی و رضا انتصاری، دو درویشی که چندی پیش از زندان اوین به زندان رجایی شهر تبعید شدند با انتشار پیامی، نوروز را به ملت ایران و دراویش گنابادی تبریک گفتند.

این دو درویش با اظهار اینکه «امیدواریم نفرت‌ها به دوستی و جهالت به معرفت و ستم به عدالت مبدل گردد» نوشته‌اند: کاش پرده جهالت پاره می‌شد و منیت و انانیت از وجودمان رخت بر می‌بست تا به جای جنگ و دشمنی، مهر و محبت در دل‌هایمان خانه می‌کرد.»

به گزارش مجذوبان نور، متن پیام این دو درویش به شرح زیر است:

هو

۱۲۱

دی شد و بهمن گذشت، فصل بهاران رسید

جلوه گلشن به باغ، همچو نگاران رسید

سال نو را به مرشد و مربیمان حاج دکتر نورعلی تابنده (مجذوبعلیشاه) و تمام عزیزان ایمانی و به همه اسیران و دوستان آزاده که به خاطر احقاق حقوق مردم به بند و زندان گرفتار شده‌اند تبریک عرض می‌نماییم و از خداوند منان سلامتی و بهروزی و سعادت همه ایرانیان را آرزومندیم.

زنهار مزن تیر ستم بر دل درویش کان تیر ستم تیغ و سنان بر جگر آرد

چندی پیش دشمنان آزادی، در حرکتی خودسرانه ما را از زندانی به زندان دیگر تبعید کردند، شاید بدین گمان که اگر از برادرانمان در زندان اوین جدایمان کنند، ما راه سکوت پیشه می‌کنیم، غافل از آنکه مکتب درویشی خرمنی از آتش است و هر درویشی شعله‌ای که هر کجا که فرود آید، خرمنی از نور به ارمغان آرد.

نمی‌دانند که درویشان وجودی واحدند و دل‌ها و جان‌هاشان یکی ست و راه و منش آن‌ها بر صراط آزادگی و انسانیت استوار است. بی‌خبرند که پیام این شعله‌ها، مرگ و نیستی نیست، که نور و روشنایی صلح و آشتی، عدالت و آزادگی و تعقل و معرفت است و غافلند کارکن حقیقی جز پرودگار نیست و اوست که قادر است که آتش سختی‌ها و رنج‌های ظاهری به عنایتش گلستان کند.

چه دانی تو که در باطن چه شاهی همنشین دارم؟ رخ زرین من منگر که پای آهنین دارم

کاش پرده جهالت پاره می‌شد و منیت و انانیت از وجودمان رخت بر می‌بست تا به جای جنگ و دشمنی، مهر و محبت در دل‌هایمان خانه می‌کرد. آن روز دیگر دوستان جاهلمان ما را به جرم عشق و اعتقاد به یزدان پاک متهم نمی‌کردند و در سرزمین زردشت و محمد و علی برادری و شفقت به هم نوع جایی برای مرگ و نفرت نمی‌گذاشت.

از همهٔ برادران و خواهران ایمانی و تمام کسانی که در این راه دشوار ما را یاری نمودند و بار دیگر اتحاد و همدلی خود را به نمایش گذاشتند و سپاسگزاری کرده و رنج‌های که متحمل شدند موجب خوشنودی حضرت حق و مولای خویش شده باشد. به امید سالی که نفرت‌ها به دوستی و جهالت به معرفت و ستم به عدالت مبدل گردد.

فرشید یداللهی – رضا انتصاری

دراویش تبعید شده به زندان رجایی شهر

مطلب قبلیبدلیل افزایش جمعیت در ایران؛ زایمان در تمام بیمارستان‌های استان اردبیل رایگان شد!
مطلب بعدیکوین اسپیسی چرچیل می‌شود
پوریا نژادویسی
فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد برنامه برنامه سازی تلویزیون از دانشکده صدا و سیما. کارمند سابق معاونت سیاسی سازمان صدا و سیما ( اداره کلّ اخبار و اطلاعات ) تهیه کننده و کارگردان برنامه‌هایی‌ چون : دختران فراری پارک ملت- مجموعه عاشوراییان- ماجرای ورود گوشت‌های آلوده به کشور- هویت- رنگ و نقش- سیمای خانواده؛ قسمت خانواده و جوان- سازنده اولین فیلم آموزشی در خصوص نحوه چگونگی‌ رأی گیری برای ستاد انتخابات وزارت کشور- فیلم مستند دیدار سفیر کشور ژاپن در ایران از شهر همدان- مجری و خبرنگار مراکز ؛ تهران ؛ کیش ؛ همدان ؛ فارس- مسول پوشش خبری زلزله بم در سال۱۳۸۲- سر تیم خبری جلسات هیات دولت- سر تیم خبری جلسات بیت رهبری- سر تیم خبری سفرهای هیات دولت- عضو تیم خبری سفرهای رهبری- یکی‌ از عکاسان پروژه محرمانه قرار گاه سازندگی خاتم الانبیا در سایت ( قرب نوح )- همکار در برنامه‌های مختلف با عناوین دیگر چون : مشاور ؛ یکی‌ از کارگردانان هنری ؛مشاور مجری طرح ؛ نماینده حراست ؛ ناظر کیفی و پخش و ... **- عضو شورای عالی‌ تحقیق و مبارزه با مواد مخدر در وزارت کشور - عضو هسته مرکزی گزینش کلّ کشور - دبیر کنگره وزرای شهید هیات دولت در ریاست جمهوری - نماینده بنیاد شهید در ستاد کلّ نیروهای مسلح ( سماجا ) ديگر مسئوليت های پوريا نژاد ويسی از اين قرار است: - همکاری با نشريه گل آقا - همکاری کوتاه مدت با روزنامه کيهان در سال ۱۳۷۸ - تهيه کننده ی برنامه پرسش و پاسخ با دختران فراری پارک ملت، که از بخش خبری شبکه دوم تلويزيون جمهوری اسلامی پخش شد - سازنده ی اولين فيلم آموزشی انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا - دبير کنگره ی وزراء شهيد هيئت دولت - عضويت در گروه تحقيق مبارزه با مواد مخدر استاندری همدان - نماينده ی فرماندار همدان در اولين دوره ی انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در سال ۱۳۷۷ - سازنده ی فيلم مستند آشورا برای معاونت سياسی استانداری همدان - تهيه کننده و مجری برنامه ی خبری با عنوان "دانشجويان انقلاب چرا؟" برای بنياد حفظ آثار ارزشهای دفاع مقدس - مجری صدا و سيمای استان همدان، تهران و کيش در سال های ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۲ - مسئول پيگيری جلسه ی سخنرانی حسين لقمانيان در همدان - يکی از همکاران مطبوعاتی در رابطه با سفر خامنه ای به همدان - مدير بازرگانی روزنامه ی اعتماد در همدان و ...