پیام نوروزی سیدمحمد خاتمی؛ امیدوارم دل‌ها از زنگار قهر و بدبینی پیراسته شود

0
260

محمد خاتمی در پیام نوروزی خود ابراز امیدواری کرد که سال آینده سالی پرشکوه، سالی که دلها از زنگار قهر و بدبینی پیراسته شود پیش رو باشد و فضایی امن و آزاد فراهم آید تا مردم منطقه از هیولای جنگ و قهر و آشوب و کشتار و تجاوز و تنگ نظری و واپس گرایی رهایی یابند و جهان به سوی صلح و آشتی برمدار عدالت حرکت کند.

به گزارش تارنمای کلمه، خاتمی همچنین آرزو کرد که در درون نیز بتوانیم با ایستادگی در برابر تهدیدها و توطئه ها در فضایی که آزادی و همدلی برآن حاکم است دولت و ملت در کار ساختن و آبادنی معنوی و مادی کشور و رفع مشکلات فراوان موفق باشند.

متن این پیام بدین شرح است:

به نام پروردگار مهربان که نام مبارک او آرام بخش دلهاست.

بهار که زیباترین شعر خداوند در طبیعت است از دروازه بلند و پرشکوه نوروز به میهمانی جانهای خسته و افسرده می آید.

اراده حضرت حق بر این قرار گرفته است که انسان آنگونه زندگی کند که در خور اوست و بهار آیینه زندگی است، فصل رویش و زایش و شادابی.

آفرین بر ایران و اندیشه بلند و زیبایی پسند ایرانی که نوروز را آغاز بهار و بهار را آغاز سال قرار داده است و اسلام عزیز نیز بر این گزینش فاخر صحه گذاشته است.

مبارک باد نوروز بر یکایک ایرانیان عزیز که در هر کجا که هستند دلشان به عشق میهن می طپد و به همه ملتها و مردمانی که چون ما نوروز را گرامی می دارند.

امیدوارم سالی پرشکوه، سالی که دلها از زنگار قهر و بدبینی پیراسته شود پیش رو باشد و فضایی امن و آزاد فراهم آید تا مردم منطقه از هیولای جنگ و قهر و آشوب و کشتار و تجاوز و تنگ نظری و واپس گرایی رهایی یابند و جهان به سوی صلح و آشتی برمدار عدالت حرکت کند و در درون نیز بتوانیم با ایستادگی در برابر تهدیدها و توطئه ها در فضایی که آزادی و همدلی برآن حاکم است دولت و ملت در کار ساختن و آبادنی معنوی و مادی کشور و رفع مشکلات فراوان موفق باشند.

سخن را با دعا به درگاه حضرت پروردگار به پایان می برم که:

“ای دگرگون کننده دلها و دیدهای، ای پیاپی آورنده روزان و شبان، و ای تحول آفرین سال و حال، حال ما را به بهترین حال متحول گردان” ان شاء الله

سید محمد خاتمی
نوروز ۱۳۹۵