پیام مهدی کروبی از حصر برای خزعلی

0
142

فاطمه کروبی و حسین کروبی که به عیادت دکتر مهدی خزعلی رفته بودند و ضمن ابلاغ سلام و پیام آیت الله مهدی کروبی به نقل از کروبی گفتند که مهدی خزعلی مامور الهی است که سخن حق را بگوید و استقامت کند، من برای او دعا می کنم.

 مهدی کروبی نیز طی مدت حصر بارها به بیماری های مختلف مبتلا شده و به رغم همه محدودیت ها و فشارها همچنان بر سر عقاید و آرمان خود باقی مانده است.

 در همین حال، مادر شهید سهراب اعرابی در پیامی به مهدی خزعلی از او خواست به اعتصاب غذای خود پایان دهد.

 به گزارش ندای سبز آزادی، در پیام پروین فهیمی آمده است:

ضمن سلام خدمت دکتر مهدی خزعلی از شما خواهشمندم که اعتصاب غذا را بشکنید هم به خاطر سلامتی خودتان که برای همه ما مهم است وهم اینکه نباید در مقابل حرکتهای فشار این نامردان ما به حرکتهای انتحاری روی اوریم بلکه با دل وجان هر گونه سختی وزندان را تحمل کنیم با توجه به اینکه شما بیش از حد متحمل اعتصابهای پی در پی بوده اید واگر قرار بود اینها تغییر رویه بدهند تا به حال می دادند معلوم می شود که برای انها جان انسانها به هیچ وجه اهمیت نداشته وتازه خیلی هم خوشحال می شوند که یکی از منتقدین شان کم شده وهر چه می خواهند به سر ما مردم بیاورند.

 این زندانی سیاسی که به علت ضایعات ناشی از اعتصاب در بیمارستان امام خمینی بستری است، طی هفته گذشته تحت مراقبت های ویژه پزشکی بوده است.

 طی مدتی که مهدی خزعلی در بیمارستان بستری است جمعی از فعالان سیاسی و مدنی از جمله هاشمی رفسنجانی، حسین مرعشی، محمد نوری زاد، نسرین ستوده، فرزند شهید بهشتی، همسر شهید باکری ضمن احوالپرسی با وی خواستار پایان دادن به اعتصاب غذای وی شدند، اما این زندانی سیاسی تاکنون با این درخواست موافقت نکرده است.

 روز گذشته به دنبال امنیتی شدن فضای بیمارستان از سوی نیروهای اعزام شده از دادستانی رفتار ناشایستی با خانواده و همراه هان و بازدیدکنندگان از مهدی خزعلی شد به طوری که خزعلی که بر اثر شدت فشارهای روحی نقش بر زمین شد.

 هر چند هنوز این فضای امنیتی ادامه دارد، اما برخی از فعالان سیاسی برای ملاقات وی به بیمارستان رفته اند. در این میان فرزند حسین بهشتی به عیادت دکتر مهدی خزعلی رفته بود که مامورین امنیتی از این ملاقات جلوگیری کردند. مهدی خزعلی که تازه از اندوسکوپی برگشته بود برای دیدان فرزند بهشتی به سختی از اتاق خارج شد تا در راهروی بخش با وی دیدار کند.