پیام سید محمد خاتمی به حسین رونقی: بسیار متاسفم که هنوز سختگیری‌ها برای بسیاری از مردم ادامه دارد

0
332

سیدمحمد خاتمی، رییس جمهور اسبق جمهوری اسلامی در پیامی ضمن درخواست از سیدحسین رونقی برای پایان اعتصاب غذا، تصریح کرد: بسیار متاسفم که هنوز سختگیری‌ها و تنگناهایی که برای بسیاری از مردم وجود داشت، ادامه دارد. انتظار این بود که با تحول مبارکی که رخ داده است شاهد آزادی زندانیان و رفع محدودیت‌ها باشیم. ولی اینک می‌بینیم هنوز خیلی از عزیزان در بند از حقوق قانونی که دارند محرومند.

به گزارش کلمه، سیدحسین رونقی ملکی در جریان انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۸۸ در ۲۲ آذرماه همان سال بازداشت و به اتهامات تبلیغ علیه نظام، توهین به رهبری و توهین به رییس دولت به ۱۵ سال حبس محکوم شد. کلیه های او در دوران بازجویی دچار آسیب شدید شد و تا به حال چند بار تحت عمل جراحی و مراقبت های ویژه پزشکی قرار گرفته است. این زندانی سیاسی از تاریخ ۱۸ مرداد ماه به دلیل بی توجهی مسولان به وضعیت کلیه اش و عدم انتقال او به بیمارستان برای درمان دست به اعتصاب غذا زده است. یک هفته پس از آغاز اعتصاب غذا و بی توجهی مسئولان قضایی به این اعتراض مادر وی، زلیخا موسوی، نیز دست به اعتصاب غذا در خانه زده است.

متن پیام سیدمحمد خاتمی به شرح زیر است:

 

بسمه تعالی

 

بسیار متاسفم که هنوز سختگیری‌ها و تنگناهایی که برای بسیاری از مردم وجود داشت، ادامه دارد. انتظار این بود که با تحول مبارکی که رخ داده است شاهد آزادی زندانیان و رفع محدودیت‌ها باشیم. ولی اینک می‌بینیم هنوز خیلی از عزیزان در بند از حقوق قانونی که دارند محرومند.

 اعتصاب غذای جناب آقای رونقی در اعتراض به اینکه به خواست‌های انسانی و قانونی ایشان عمل نمی‌شود، از جمله موارد نگران کننده است.

 در عین امیدواری به رفع مشکل همه عزیزان، از آقای رونقی می‌خواهم که به اعتصاب غذای خود خاتمه دهند و سلامت خود را به خطر نیاندازند که همه ما خواستار سلامتی ایشان و دیگر عزیزان هستیم.

 سیدمحمد خاتمی

 ۱۲ شهریور ۱۳۹۲