پیام تبریک نوروزی کشیش زندانی بهنام ایرانی و ادامه دستگیریها و فشارها علیه مسیحیان فارسی زبان در ایران

0
165

پیام تبریک کشیش زندانی بهنام ایرانی به مناسبت عید باستانی نوروز و ادامه یافتن دستگیریها ، فشارها و اذیت و آزارها علیه مسحیان فارسی زبان جهت ارسال به مراجع مذهبی بین المللی و سازمان های حقوق بشری اطلاع افکار عمومی در اختیار رسانه ها  قرار داده شده است .

به گزارش خبرنامه ملی ایرانیان از فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران متن پیام به قرار زیر می باشد :

بنام خداوند

با سپاس بیکران به حضور پروردگار کیهان که هستی بخشی در ذات اوست و هستی می بخشد و در این هستی شگفت انگیز هر انسان کاوشگری را به ستایش و تمجید خود برمی انگیزد .

عید نوروز باستانی ایران زمین را به همه مسیحیان و بالاخص مسیحیان فارسی زبان در اقصی نقاط این کره خاکی تبریک می گویم و آرزومندم که سال جدید ایرانی سالی مبارک برای همه ما باشد و خداوند گشایشی را برای رهایی کلیسای فارسی زبان ایران از محدودیتها، فشارها و بگیر و ببندهای امنیتی حکم مهیا بسازد.

چقدر زیباست که می توانیم رستاخیز دگرباره طبیعت را جشن بگیریم و در حیاتی که در پس مرگ زمستانی شکوفا شده است شادمان باشیم. پس می توان امید داشت که در پس رنجها و محرومیتها ، حقارتها و ….که بر ما مسیحیان کلیسای ایران وارد می آید طلوع دیگرباره آسایش و حق برخورداری بی دغدغه از حداقل حقوق شهروندی انسانی را که نوع رابطه با خداوند است شاهد باشیم.

یکبار دیگر همچون گذشته و بنا بر عادتی دیرینه حکومت اسلامی ایران در آستانه سال جدید ایرانی به جامعه مسیحیان فارسی زبان ایران یورش برد و عرصه را بر آنان و خانواده هایشان تنگ تر گردانید. ماموران وزارت اطلاعات ایران در شهر شوش دانیال در استان خوزستان در یورشی مسلحانه و در روزهای پایانی سال ۹۲ شمسی عده ای از هموطنان مسیحی فارسی زبان را در حالیکه در کنار رود کرخه به دور هم جمع شده بودند ، دستگیر کرده و آنان را مورد ضرب و شتم قرار داده ، خانه هایشان را مورد بازرسی و تفتیش قرار دادند و پاره ای از لوزام شخصی آنان توقیف گردید و در حال حاضر ۲نفر از آنان به نامهای حسین بارونی و رحمان بهمن به صورت بلاتکلیف در سالن ۸ بند امنیتی زندان کارون اهواز بسر می برند و آقای امین خاکی که از خادمان کلیسای ایران است نیز در ساختمان وزارت اطلاعات شهر اهواز در بازداشت بوده و تحت فشاربازجویی های مکرر می باشد.

همسران این عزیزان در آستانه سال جدید جز دربدری در جاده ها و زندانها و ساختمانهای وزارت اطلاعات برای آگاهی یافتن از وضعیت همسرانشان هیچ نصیب دیگری نداشته اند و البته در چند روز اخیر دادگاه تجدید نظر استان فارس نیز حکم حبس ۲، ۵ سال برای ۵ نفر از خادمان مسیحی کلیسای شیراز را نیز تایید کرده است.

اینجانب کشیش بهنام ایرانی که در حال حاضر مدت ۳ سال است که در زندان مرکزی کرج تحمل حبس می کنم صریح و شفاف اعلام می نمایم که ما مسیحیان فارسی زبان ایران فاقد هر گونه حقوق مذهبی و اجتماعی در برگزاری آیین های مذهبی و نیایشهای کلیسایی هستیم. شرایط اجتماعی و زیستی برای ما مسیحیان فارسی زبان هر روز بحرانی تر ، امنیتی تر و همراه با فضای فشار و ظلم و ارعاب می باشد تا جاییکه حتی در فضای پیک نیک و گذران اوقات فراقت هم امنیت نداریم و مورد حمله و دستگیری قرار می گیریم.

وزارت اطلاعات در بازجویی ها و تحت فشارهای شدید روحی ـروانی به طور مرتب شرایطی را به ما تحمیل می کنند تا حتی برای عدم رفت و آمد به خانه های همدیگر نیز تعهد بدهیم. براستی این در کجای دنیا قابل پذیرش است .این نقض کامل و آشکار حقوق اولیه بشر و نادیده گرفتن و زیرپا گذاشتن حداقل حقوق شهروندی و اجتماعی است که برخورداری ازآن برای ما تبدیل به یک آرزو و رویا شده است. آنچه که در بسیاری از کشورها یک آزادی مسلم و غیر قابل انکار است برای ما همراه با ضرب و شتم ، دستگیری ، بازجویی ، ارعاب و زندان است.

من کشیش بهنام ایرانی از تمام کلیساهای جهان و مسیحیان مومن و همچنین از همه مجامع حقوق بشری استمداد می طلبم که نسبت به شرایط بغرنج همکیشان و هم نوعان خودتان و من در این کشور بی توجه نباشید .

به یاد آورید این کاسه رنج ما را که هر روزه به ما نوشانیده می شود .

با تشکر،

کشیش بهنام ایرانی

زندان مرکزی کرج

فروردین ۹۳ برابر با ۲ آوریل ۲۰۱۴

گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید

کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد

گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد

سازمان عفو بین الملل

مطلب قبلیکشف اقیانوسی در اعماق قمر کیوان
مطلب بعدیانتقال زندانی سیاسی دهه ۶۰ به ساختمان متروکه و کاملا ایزوله در زندان بندرعباس
پوریا نژادویسی
فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد برنامه برنامه سازی تلویزیون از دانشکده صدا و سیما. کارمند سابق معاونت سیاسی سازمان صدا و سیما ( اداره کلّ اخبار و اطلاعات ) تهیه کننده و کارگردان برنامه‌هایی‌ چون : دختران فراری پارک ملت- مجموعه عاشوراییان- ماجرای ورود گوشت‌های آلوده به کشور- هویت- رنگ و نقش- سیمای خانواده؛ قسمت خانواده و جوان- سازنده اولین فیلم آموزشی در خصوص نحوه چگونگی‌ رأی گیری برای ستاد انتخابات وزارت کشور- فیلم مستند دیدار سفیر کشور ژاپن در ایران از شهر همدان- مجری و خبرنگار مراکز ؛ تهران ؛ کیش ؛ همدان ؛ فارس- مسول پوشش خبری زلزله بم در سال۱۳۸۲- سر تیم خبری جلسات هیات دولت- سر تیم خبری جلسات بیت رهبری- سر تیم خبری سفرهای هیات دولت- عضو تیم خبری سفرهای رهبری- یکی‌ از عکاسان پروژه محرمانه قرار گاه سازندگی خاتم الانبیا در سایت ( قرب نوح )- همکار در برنامه‌های مختلف با عناوین دیگر چون : مشاور ؛ یکی‌ از کارگردانان هنری ؛مشاور مجری طرح ؛ نماینده حراست ؛ ناظر کیفی و پخش و ... **- عضو شورای عالی‌ تحقیق و مبارزه با مواد مخدر در وزارت کشور - عضو هسته مرکزی گزینش کلّ کشور - دبیر کنگره وزرای شهید هیات دولت در ریاست جمهوری - نماینده بنیاد شهید در ستاد کلّ نیروهای مسلح ( سماجا ) ديگر مسئوليت های پوريا نژاد ويسی از اين قرار است: - همکاری با نشريه گل آقا - همکاری کوتاه مدت با روزنامه کيهان در سال ۱۳۷۸ - تهيه کننده ی برنامه پرسش و پاسخ با دختران فراری پارک ملت، که از بخش خبری شبکه دوم تلويزيون جمهوری اسلامی پخش شد - سازنده ی اولين فيلم آموزشی انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا - دبير کنگره ی وزراء شهيد هيئت دولت - عضويت در گروه تحقيق مبارزه با مواد مخدر استاندری همدان - نماينده ی فرماندار همدان در اولين دوره ی انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در سال ۱۳۷۷ - سازنده ی فيلم مستند آشورا برای معاونت سياسی استانداری همدان - تهيه کننده و مجری برنامه ی خبری با عنوان "دانشجويان انقلاب چرا؟" برای بنياد حفظ آثار ارزشهای دفاع مقدس - مجری صدا و سيمای استان همدان، تهران و کيش در سال های ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۲ - مسئول پيگيری جلسه ی سخنرانی حسين لقمانيان در همدان - يکی از همکاران مطبوعاتی در رابطه با سفر خامنه ای به همدان - مدير بازرگانی روزنامه ی اعتماد در همدان و ...