پوتین در لیست شگفت انگیزان جهان!

0
131

مؤسسه “یوگاو” شگفت انگیزترین افراد جهان را براساس میزان محبوبیت و کمک های انسان دوستانه آنها معرفی کرد.

براساس نظرسنجی مؤسسه “یوگاو،” ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در فهرست شگفت انگیزترین افراد جهان قرار گرفته است و از “پاپ فرانسیس،” رهبر کاتولیک های جهان و “دالایی لاما،” رهبر دینی بوداییان جلو افتاده است

گفته می شود ولادیمیر پوتین به این دلیل که از دولت بشار اسد، رئیس جمهور سوریه حمایت کرده است، اکنون توانسته رتبه بالایی را در فهرست شگفت انگیزترین افراد جهان ثبت کند .

در فهرست ۱۰ فرد شگفت انگیز جهان، “بیل گیتس،” مؤسس مایکروسافت رتبه نخست، “باراک اوباما،” رئیس جمهور آمریکا رتبه دوم، “شی جین پینگ،” رئیس جمهور چین رتبه سوم و “جکی چان،” نویسنده، کارگردان و بازیگر هنگ کنگی رتبه چهارم را به خود اختصاص داد.

“استیون هاوکینگ،” فیزیکدان انگلیسی و “ولادیمیر پوتین،” رئیس جمهور روسیه به ترتیب رتبه های پنجم و ششم را به خود اختصاص دادند.

در بخش بانوان، آنجلینا جولی نیز شگفت انگیزترین زن جهان شناخته شد. پس از آن ملکه الیزابت دوم، هیلاری کلینتون و ساندرا بولاک، بازیگر آمریکایی به ترتیب رتبه های هشتم، نهم و دهم را کسب کردند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از دیلی میل، مؤسسه “یوگاو” این نظرسنجی را در ۳۰ کشور مختلف انجام داد. شگفت انگیزترین افراد جهان در این فهرست بر اساس سطح محبوبیت در تمام قاره ها و انجام کارهای انسان دوستانه و خیر انتخاب شده اند. سال گذشته، ولادیمیر پوتین رتبه یازدهم فهرست شگفت انگیزترین افراد جهان را کسب کرده بود.