پناهجویان ایرانی از وضعیت دشوار زندگی در اردوگاهی در صربستان می گویند

0
129

یک پناهجوی ایرانی صبح شنبه در اردوگاهی در خاک صربستان جان خود را از دست داد. گزارش های دریافتی یورونیوز حکایت از آن دارد که بدن نیمه جان پیمان که از افسردگی در رنج بوده در جنگل های اطراف اردوگاه آداشفسی توسط هم قطاران او پیدا و به داخل اردوگاه منتقل می شود.

شاهدان عینی گفتند که مسوولان اردوگاه برای نجات جان وی که از سرما یخ زده بوده تلاش در خوری انجام ندادند و در نهایت این پناهجوی حدودا ۳۶ ساله در محل جان خود را از دست داده است.

در همین حال روزنامه نووستی صربستان ضمن تایید خبر مرگ او ادعا کرده که این پناهجو اعتیاد به الکل داشته و شب را در سرما در حالت مستی گذرانده و پیکر نیمه جان او در حالی که جراحات شدیدی روی سر و صورت او وجود داشته به داخل اردوگاه انتقال داده می شود اما وی پیش از رسیدن نیروهای امداد جان می دهد. پیکر او برای تشخیص علت مرگ به پزشکی قانونی منتقل شده است.

404x306_cmsv2_f3ee2a84-b0d0-5af0-85df-a460eaa0e4f2-3474286
تلاش های ما برای تماس با کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل درباره چرایی مرگ او تا لحظه تنظیم این خبر بی نتیجه ماند.

در همین حال پناهجویان ایرانی در گفتگو با یورونیوز وضعیت گرمایش و بهداشت اردوگاه آداشفسی در نزدیکی شهر شید واقع در مرز صربستان و کرواسی را سخت و طاقت‌فرسا توصیف می‌کنند.

به گفته آنها در سرمای زمستان بالکان مسئولان اردوگاه از روشن کردن بخاری‌ها در سرمای منهای ۱۱ درجه هم امتناع می‌کنند.

الف. پ یکی از این پناهجویان در ویدئویی که برای یورونیوز فرستاده است می‌گوید که به دلیل سرما استفاده از حمام مشکل است و بسیاری از پناهجویان به بیماری پوستی دچار شده اند.

به گزارش یورونیوز؛ نام این اردوگاه در برخی وب‌سایت‌های بدون شناسنامه‌ای که در قالب مشاوره پناهندگی فعالیت می‌کنند، به عنوان کمپی با «امکانات مناسب» آورده شده که پناهجویان ایرانی را در آن ساکن می‌کنند.